Tož, omezování výplat sociálních dávek slíbila vláda Giorgi Meloni při svojí inauguraci, což samozřejmě štve ty, kteří toho zneužívali, zvláště lidé, kteří nikdy nepracovali, což se týká velkého procenta migrantů a lidí, kteří jsou celý život na dávkách…

Levicová opozice je pobouřena, ta rozdávala peníze

Italská vláda informovala zhruba 169 000 domácností, že jejich základní příjem bude v budoucnu zrušen. Několik dní před koncem měsíce byli lidé, kteří dávky příjímali informováni SMS správou sociálního zabezpečení INPS, že od 1. srpna již nebudou vypláceny žádné další dávky. Už 1. května vláda premiérky Giorgia Meloni (Fratelli d’Italia) oznámila, že mnoha dřívějším příjemcům sníží příjmy dávek.

Jen ti, co to opravdu potřebují a zaslouží si to

Podle vládních plánů by měly být příjmy sociálních dávek v budoucnu dostupné pouze pro vybrané domácnosti. O vdané osoby s dětmi a domácnosti, ve kterých žijí starší lidé nad 65 let, by se mělo nadále pečovat, ale název „občanská dávka“ by měl vypadnout. V budoucnu budou moci příjemci nakoupit vybrané potraviny v hodnotě 382 €uro s bonusovou kartou. Každý, kdo je považován za práceschopného, ​​ale nevykonává žádnou práci, by měl v budoucnu dostávat výrazně méně dávek. Odhaduje se, že se to týká přibližně poloviny ze 169 000 dotčených domácností.

Podnikatelé budou mít úlevy, když zaměstnají příjemce sociálních dávek

Lidé ve věku 18 až 59 let, kteří mohou pracovat, budou v budoucnu dostávat 350 €uro měsíčně, pokud dokončí učňovskou školu nebo se společensky pracovně zapojí. Těchto 350 €uro měsíčně, bude k dispozici pouze na jeden rok. Meloni tak chce do práce dostat zaměstnatelné lidi a ulevit podnikatelům. Každý, kdo zaměstná příjemce sociálních dávek, by měl platit nižší příspěvky na sociální zabezpečení.

Protesty příjemců, kteří většinou nikdy nepracovali

Textová zpráva od agentury sociálních služeb vyvolala menší i větší protesty po celé zemi. Zejména v Neapoli, italském městě s největším počtem příjemců sociálních dávek, došlo k nepokojům. Do kanceláří místních úřadů vtrhly stovky lidí, zasahovat musela policie. Většina z těchto lidí nepracuje po generace.

Někdejší středolevá vláda premiéra Giuseppe Conteho (Hnutí pěti hvězd) rozhodla v roce 2019 o sérii sociálních programů, které byly udržovány pod záštitou premiéra Maria Draghiho (nezávislý). Současná středopravicová vláda Meloni od počátku oznamovala, že ukončí činnost a restrukturalizuje sociální systém, který je nespravedlivý vůči těm, kteří celý život pracují.

Autor: Redakce, 1.8.2023

Zdroj:

Italiens Regierung streicht Tausenden Haushalten das Bürgergeld

https://www.governo.it/it/il-presidente

www.mestankurier.info
Podpořte originální nezávislou žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
© Copyright 2023