Tož, tak uvidíme, jestli se Lufthansa nakonec nezalekne…

Ekoteroristé blokovali letiště v době začátku dovolených

V polovině července stávkovali aktivisté „poslední generace“ na letištích v Düsseldorfu a Hamburku a řada letů musela být zrušena. Lufthansa chce ekoteroristy nyní žalovat o náhradu škody.

Skupina Lufthansa požaduje odškodnění po blokádách letiště ze strany „ poslední generace “. Mluvčí skupiny ve Frankfurtu uvedla, že záměrem bylo uplatnit nároky za všechny letecké společnosti ve skupině.

Jde o desítky letů, které byly letos 13. července zrušeny kvůli blokádám v Düsseldorfu a Hamburku a také kvůli klimatickému protestu 24. listopadu 2022 na letišti hlavního města Berlína.

Svým protestem chtěli aktivisté upozornit na negativní dopady letecké dopravy na klima.

Lufthansa: škody v milionech?

Lufthansa původně výši škody nekomentovala, měla by se ale pohybovat v milionech €uro. Pro Rheinische Post to řekl letecký expert Gerald Wissel. Jen v dceřiné společnosti Lufthansy Eurowings bylo v uvedené tři dny zrušeno 55 letů.

Lety provozují také společnosti skupiny Austrian, Swiss a Lufthansa. Letiště Düsseldorf také oznámilo, že chce své pohledávky vymáhat.Condor a Tuifly také prověřují nároky

Ve všech třech akcích byli členové Poslední generace zatčeni poté, co se přilepili na asfalt. Policie zahájila vyšetřování proti lidem, kteří jsou nyní také možnými obžalovanými z nároků na náhradu škody.

Autor: Redakce, 1.8.2023
Zdroj:
Podpořte originální nezávislou žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
© Copyright 2023