Tož, když stát dělá lidem problémy, je potřeba se ozvat…Petici za snížení nákladů pro řidiče aut a jejich dostupnost iniciovali řidiči v Rakousku…

V Rakousku můžete podepsat petici za dostupnost automobilů

Se třemi konkrétními požadavky lidí vznikla petice za snížení finanční zátěže řidičů. Všichni dospělí občané žijící v Rakousku mohou podepsat lidovou iniciativu za „Snížení nákladů!“ na kterémkoli obecním nebo okresním úřadě nebo podpisem z mobilního telefonu. Snížení daní a cel o 25 %. Podle současného stavu by to vedlo k úsporám 670 €uro za rok.

Tři požadavky

Zavedení bonusu na opravy pro automobily: Bonus za opravy se osvědčil jako účinný prostředek k odlehčení financí obyvatel. Proč by to nemělo fungovat i u aut?
Proti omezování parkovacích míst a dopravních ploch: Vývoj v oblasti správy parkovacích míst v poslední době bolestně ukazuje, že se nehledají společná řešení, ale že každá obec, někdy i každá čtvrť, se soustředí pouze na své zájmy. S pomocí vlády musí existovat řešení, která se zaměří na lidi a ne na obecní kasu.
Na autě je závislých více lidí a jen stěží si ho mohou dovolit; musí se jim ulevit. Máme druhé nejvyšší daňové zatížení v EU!

Klima & E-Auta

„V době debaty o klimatu se všemi jejími alarmujícími vedlejšími efekty se petice o automobilech jednoduše zaměřuje na cenovou dostupnost automobilu,“ vysvětluje Gerhard Lustig, iniciátor referenda o automobilech „Náklady dolů!“ Rostoucí inflace, standardní spotřební daň de facto daň z luxusu, daň z minerálních olejů a nové progresivní ceny za CO2 jsou příliš vysoké.

„Čím více podpisů podpoří referendum o automobilech,“ říká iniciátor petice Lustig, „tím více o našich obavách v Rakouském parlamentu uslyšíme.“

Autor: Redakce, 2.8.2023

Podpořte originální nezávislou žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
© Copyright 2023