Tož, politická policie, to už tady bylo…

Aktivní policisté spolupracují s Letzte Generation

Proti federální policistce Chiaře Malz bylo zahájeno disciplinární řízení kvůli její práci pro „poslední generaci“. Působí v pracovní skupině jako networker pro jednání s policisty. Sedm dalších úředníků je údajně aktivních s klimatickými aktivisty.

Spolková policistka Chiara Malz (32) z Meklenburska-Předního Pomořanska, tak s Letzte generation spolupracuje. Kromě ní je v užší síti klimatických aktivistů aktivních sedm dalších úředníků, uvedl policejní šéf. Jsou v kontaktu s 80 až 100 dalšími policisty. Síť se rozkládá v několika spolkových zemích a úřadech a neustále se rozrůstá. 

Bavorský státní úřad kriminální policie se v interním oběžníku ptá všech německých policejních orgánů, co se děje a že mezi policisty je síť „letze generation“. 

Přestože státní zastupitelství v Mnichově a Neuruppinu vyšetřují „poslední generaci“ na základě obvinění z vytvoření zločinecké organizace, je zjevně mnoho policistů také zapleteno ve spolupráci s klimatickými aktivisty. Právě to nyní vyšetřuje Bavorský státní úřad kriminální policie (LKA). V e-mailu všem policejním orgánům v Německu, se bavorští vyšetřovatelé ptají, které policejní útvary klimatičtí aktivisté kontaktovali, jaké nabídky byly učiněny a jaké semináře byly nabídnuty.

V interní poště se dále píše, že je potřeba si zjistit více na policii a řídících úřadech celostátně. Zajímalo by mě, kdo z „poslední generace“ policisty na takové rozhovory zval, nebo zda se na klimatické aktivisty obrátila sama policie a zda existovaly i zápisy ze zvacích dopisů. Bavorský LKA se také zeptal, zda byly během rozhovorů učiněny nabídky na připojení nebo podporu „poslední generace“. Oběžník má uzávěrku: Od kolegů z celé země se očekává odpověď do 11. srpna. 

Podle dokumentů, „Poslední generace“ napsala všem německým policejním akademiím. Na několika policejních školách již proběhly akce a semináře. Německá policejní univerzita v Münsteru, policejní univerzita Bádenska-Württemberska a berlínská škola ekonomie a práva na žádost potvrdily, že se takové akce konaly. Aktivisté ve svých interních zápisech uvedli, že bylo zveřejněno více než „900 policejních studií“ pro přednášku na policejní akademii Baden-Württemberg.

Kromě několika akcí na německých policejních akademiích se aktivisté setkali také s vysokými představiteli policie, jako je šéf saské zemské policie Jörg Kubiessa a šéfka berlínské policie Barbara Slowik. Po setkání s nimi aktivisté poznamenali: „Blbá nálada, žádné porozumění“. Po schůzce se šéfem saské policie Kubiessou napsali: „Podařilo se nám vyjádřit porozumění a po dvou hodinách jsme se rozešli v dobré náladě.“ Oba policejní orgány schůzky potvrdily.

Jak nesmírně důležitý je pro „poslední generaci“ kontakt s policií, aktivisté dokázali vědecky. „Poslední generace“ věří, „že mírové civilní hnutí odporu s 46krát větší pravděpodobností dosáhne svých cílů, když je na její straně pilíř policie“. Dokazuje to politologická studie, která zkoumala více než 300 celosvětových hnutí odporu ve 20. století.

Autor: Redakce, 8.8.2023

Zdroj:

https://www.welt.de/politik/deutschland/article246785706/Letzte-Generation-Wie-eng-ist-die-Polizei-mit-den-Klimaaktivisten.html

www.mestankurier.info

Podpořte originální nezávislou žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

© Copyright 2023

Západní sankce proti Rusku stály evropské firmy ztráty za více jak 100 miliard €uro Tož, Evropské společnosti trpí po ukvapeném odchodu z ruského byznysu
Západní sankce proti Rusku stály evropské firmy ztráty za více jak 100 miliard €uro Tož, Evropské společnosti trpí po ukvapeném odchodu z ruského byznysu