Tož, změna na postu lídra francouzské levice oblíbenou osobností levicových voličů se stává Fabien Roussel před Jeanem-Lucem Mélenchonem…

Podle průzkumu Elabe provedeného pro Les Échos v pátek 4. srpna se národní tajemník francouzské komunistické strany stal oblíbenou osobností levicových voličů.

Fabien Roussel získává na popularitě. Podle průzkumu Elabe provedeného pro Les Échos se národní tajemník Francouzské komunistické strany stal oblíbenou osobností levicových voličů. Ten, kdo vyniká tím, že se distancuje od NUPES (koalice levice & zelených Jean-Luc Mélenchona), a zejména od Mélenchonovi La France insoumise, má 52 % podporu. Jean-Luc Mélenchon, François Ruffin (LFI) a socialistický exprezident François Hollande se ocitli na společné druhé pozici se 49 % podpory.

Podle tohoto průzkumu je komunista Fabien Roussel také osobností NUPES, kterou preferují všichni Francouzi, s 25 % podpory, oproti 18 % pro Jeana-Luca Mélenchona. Popularita, která je tak poznamenána jeho rozdíly s vůdcem La France insoumise Mélenchonem a jeho pozicemi proti němu.

Oblíbený u většiny příznivců LFI (Nezdolná Francie)

Během násilných nepokojů, které vypukly po smrti mladého recidivisty Nahela (měl 16 policejních záznamů), zabitého policistou 27. června po té co autem policistu ohrožoval, Fabien Roussel důrazně oponoval Mélenchonovi a tvrdil, že se „distancuje od komentářů Jeana-Luca Mélenchona a jeho rebelů, kteří odmítli podpořit zastavení násilností migrantů a tvrdili, že na násilnosti v ulicích, zapalování aut a rabování obchodů mají právo “.

Komunista Fabien Roussel se svěřil, že chce hájit levici, „ která neustupuje hodnotám naší republiky, která hájí spravedlnost a rovnost, ale i pořádek a bezpečnost “. Levice, která podle něj není tou, kterou „zastupuje La France insoumise a někteří její poslanci „. Opozice, která si získala levicové voliče, včetně příznivců LFI, kteří představují 58 % respondentů, kteří tvrdí, že mají o politice dobré povědomí.

Fabien Roussel

Tour de France zdarma

Fabien Roussel podporuje velmi oblíbenou cyklistiku v tradici Tour de France, kdy tvrdí, že cyklistika, je posledním masovým sportem, který je zdarma a je dostupný všem.

NUPES (Nová ekologická & sociální lidová unie)

Je levicová volební aliance politických stran ve Francii. Aliance vznikla na Prvního máje 2022 a zahrnuje La France Insoumise (LFI), Socialistickou stranu (PS), Francouzskou komunistickou stranu (PCF), Europe Ecology – The Greens (EELV), Ensemble! (E!), a Génération.s(Gs) a jejich příslušných menších partnerů. Byla to první široká levicová politická aliance od roztříštěné levice ve francouzských legislativních volbách v roce 1997.

NUPES samozřejmě bojuje proti důchodové reformě a za sociální Francii. Je, ale roztříštěná z hlediska ilegální migrace, kdy část politiků kolem Mélenchona ji podporuje, část ji odmítá. Také řeší vztah k EU a NATO, kdy část chce, aby Francie odešla z obou spolků a část chce zůstat.

Autor: Redakce, 8.8.2023

Zdroj:

https://www.facebook.com/FabienRoussel59

https://www.facebook.com/JLMelenchon

Accueil

https://www.valeursactuelles.com/politique/fabien-roussel-devient-la-personnalite-preferee-des-electeurs-de-gauche-devant-jean-luc-melenchon

www.mestankurier.info
Podpořte originální nezávislou žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
© Copyright 2023