Tož, letní čas opět vyvolal ve Francii na plážích problém s islámskými burkinami…

„Liberál klasicky řekne ať se každý koupe v čem chce, stejně jako následně řekne ať si každý znásilní koho chce a ať si každý ve jménu „toho jehož jméno nesmíme vyslovit“, zabíjí koho chce“…

Liberální levice hájí vše islámské

To, že jsou dnešní liberálové popírači a vrazi euroatlantické civilizace je všeobecně známo, takže nepřekvapí, že jim samozřejmě nevadí tzv.„burkini“ na mořských plážích ve Francii. Stejně tak to má francouzská liberální levice a zelení. 

Odpor vzniká napravo

Ovšem napravo toto téma sjednocuje řady. Národní sdružení Marine Le Pen, Znovudobytí její neteře Marion Maréchal Le Pen & Erica Zemmoura, Republikáni a Debout la France, všechny tyto strany „pravice“, jsou proti tomu, aby ženy nosily burkini na pláž a do bazénů, stejně jako jsou proti nikábům a burkám. 

Komunální a regionální politici Národního sdružení & Republikánů vydávají zákazy

1. srpna vydal starosta města Fréjus David Rachline za Národní sdružení (RN), obecní dekret zakazující nošení zahalených a volných oděvů na plážích jeho města. Na podporu svého nařízení se městský radní dovolává „bezpečnosti koupajících se“, kterou podle něj pětidílné plavky ohrožují. Zákaz nařídil každého zahaleného v moři pokutovat 135 €uro. Liga lidských práv, toto rozhodnutí zpochybňuje podáním souhrnné žaloby. Dekret byl zrušen správním soudem v Toulonu, pouhé tři dny po jeho vstupu v platnost. 

Alpes-Maritimes Sébastien Leroy, starosta Mandelieu-la-Napoule (Republikáni), od roku 2012 vydává podobnou vyhlášku. Sébastien Leroy kritizuje chování „této ligy“, kterou považuje za „stále více odtrženou“ od principů univerzální deklarace lidských práv.

„V podstatě se‚ lidská práva‘ špatně slučují s radikálním islámem,“ říká starosta Sébastien Leroy.

„Zatímco ženy bojují a umírají, aby znovu získaly svou svobodu po celém světě, Francie nechává ve jménu lidských práv růst jejich zotročení na své vlastní půdě.“ napsal starosta Sébastien Leroy na twitter. 

Muslimské ženy na plážích útočí na ženy v plavkách

Problém narůstá i v tom, že mnohé muslimské zahalené ženy, nadávají nebo i fyzicky napadají ženy v plavkách. To se nedávno stalo na pláži v Cannes, ale i Marseille a mnohých dalších.

Burkiny proti Francouzské republice 

Již v roce 2016 několik starostů Azurového pobřeží požadovalo zákon poté, co viděli, že Státní rada odporuje jejich městským vyhláškám. S cílem ukončit tuto situaci a na základě „případ od případu“ předložila Alexandra Martin, poslankyně za Republikáni (LR) za Alpes Maritimes, návrh zákona, jehož cílem je zakázat nošení islamistických dresů na plážích Francie.

Podle ní „odlišné přístupy k sekularismu“ vyvolávají kolem předpisů debaty a rozpory. Levice a Zelení se dovolávají svobody vyznávat náboženství, aby bylo legitimizováno nošení plavek inspirovaných islámským závojem.

Na rozhodnutí soudu v Toulonu reagoval starosta Sébastien Leroy:

„Republika se opět vzdala komunitarismu a islamismu,“ 
odsoudil Sébastien Leroy.

Anketa: Francouzi většinou proti nošení burkin na pláži

V průzkumu institutu CSA pro CNEWS více než polovina Francouzů uvedla, že je pro zákaz burkin na pláži.

Toto je široce diskutovaná otázka, na kterou Francouzi odpověděli. Podle exkluzivního průzkumu institutu CSA zadaném CNEWS a většina z nich (62 %) si přeje, aby bylo nošení burkin na pláži zakázáno. Pro bylo pouze 26 %.

Pravice za sekularismus

Všechny větší francouzské strany pravice Národní sdružení, Znovudobytí, Republikáni, Debout la France jsou po zákaz a za zachování sekularismu ve veřejném prostoru. Tato věc je naprosto odlišuje od levice a zelených a sjednocuje je v situaci za záchranu euroatlantické civilizace.

Autor: Redakce, 12.8.2023

Zdroj:

https://www.valeursactuelles.com/societe/sondage-les-francais-majoritairement-contre-le-port-du-burkini-a-la-plage

https://www.valeursactuelles.com/clubvaleurs/politique/burkini-une-proposition-de-loi-pour-linterdire-sur-toutes-les-plages-francaises

Podpořte originální nezávislou žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023