Tož, Georgia Meloni vládne už devět měsíců, rodí se pod jejím vedením staronová Itálie?

Meloni jako vítěz předčasných voleb n podzim 2022

Loni v červenci padla vláda globalistických politiků levice a někdejší naděje na lepší časy v Itálii hnutí 5 hvězd, rozkol kvůli covidu, válce na Ukrajině a dalších tlaků, tak zapříčinil předčasné volby. Ty plně využila pravicová národovecká koalice tří lídrů. Georgia Meloni (Bratři Itálie), Matteo Salvini (Lega) Silvio Berlusconi (Lid svobody) předčasné volny v září 2022 vyhráli.

Meloni tak zamířila do funkce premiérky Itálie a do sídla vlády v paláci Chigi.

Vláda koalice Bratři Itálie – Lega – Lid svobody

Vláda má 24 ministrů včetně 6 žen.

Antonio Tajani a místopředseda vlády a ministr zahraničí

Giancarlo Crosetto ministr obrany

Giancarlo Giorgetti ministr hospodářství

Carlo Nordio ministr spravedlnosti

Adolfo Urso ministr pro hospodářský rozvoj (dikasterie přebírá název Ministerstvo pro podniky a Made in Italy)

Matteo Piantedosi ministr vnitra

Francesco Lollobrigida ministr zemědělství a potravinové suverenity

Paolo Zangrillo ministr životního prostředí a energetické suverenity

Matteo Salvini ministr infrastruktury a vicepremiér

Marina Elvira Calderone ministryně práce a sociálních věcí

Giuseppe Valditara ministr školství a zásluh

Annamaria Bernini ministryně italských univerzit

Gennaro Sangiuliano ministr kultury

Orazio Schillaci ministr zdravotnictví

Daniela Santanchè ministryně cestovního ruchu

Vláda složila přísahu do rukou italského prezidenta v Sergia Mattarelly v Palazzo del Quirinale 22.10.2022 a začala hned úřadovat.

Meloni a její politické kroky v Itálii

Veřejnoprávní média a návrat do normálu

„Rezignoval šéf veřejnoprávní Radiotelevisione Italiana, z funkce brzy odejdou i významní ředitelé několika italských oper. Vše nasvědčuje tomu, že krajně pravicová vláda premiérky Giorgie Meloniové zvyšuje své úsilí o ovládnutí kulturní i veřejnoprávní služby v zemi, všímá si zpravodajská televizní stanice Euronews.“

LGBTQ komunita a zákaz zapsání do matrik nebiologických rodičů

„Meloniová znemožnila LGBTQ+ párům zapsat své děti do občanského registru a na začátku letošního roku prohlásila, že podle jejího přesvědčení si „dítě zaslouží jen to nejlepší, tedy matku a otce“. To znamená, že v rodných listech může být uveden pouze biologický rodič dítěte. Náhradní mateřství je v Itálii nezákonné a  nebyly legalizovány ani sňatky homosexuálů.

Důchodová reforma – dohoda vlády s odbory

Na rozdíl od Macrona ve Francii, který zvýšil odchod do důchodu s odbory se nebaví a poslal na protestující brutální policii. Nebo naší vlády, která chce zvýšit odchod do důchodu a nikoho se neptá. Se italská vláda s odbory o tomto kroku baví a snaží se s nimi dohodnout. Důchod má být pro všechny od 62 let. Možný je odchod do předčasného důchodu v 58 letech pro pečovatelky, 74 % invalidů, propuštěné dělnice nebo zaměstnankyně firem v krizi. 

Daň z nadměrného zisku pro banky v Itálii

Italská vláda pod vedením premiérky Giorgi Meloni oznámila, že zavede „daň z nadměrného zisku“ ve výši 40 procent z úrokových výnosů. 

Vládní dekrety

„Vláda vydala zákonný dekret, který kriminalizuje organizátory bujarých večírků, prosadila legislativu, která trestá používání anglických slov ve formální dokumentaci pokutami ve výši 5 až 100 tisíc €uro, a prosazuje, aby se Itálie stala první zemí na světě, která svým podnikům zakáže vyrábět laboratorně pěstované maso.“

Ilegální migrace 

Amnesty International viní vládu premiérky Meloni, že kriminalizuje zachránce migrantů

 „Je to útok na nevládní organizace. Hanba. Itálie kriminalizuje ty, kdo zachraňují migranty“ říká 

šéfka Amnesty International Agnès Callamard.

Vláda se snaží neustupovat neziskovkám-pašerákům ilegálních migrantů, za což ji samozřejmě kritizují všichni multikulturalisté a progresivisté. Itálie je už, ale migranty přeplněná. Objevili se i případy kanibalismu, kdy migrant znásilnil a zabil a následně částečně snědl mladou italskou dívku. Její přítel pak následně střílel do migrantů samopalem. Naše média ho popsala jako rasistu a fašistu.

Vyslání vládních inspektorů do zemí původu

Rozhodnutí vyslat inspektory do Pákistánu, Srí Lanky a Bangladéše ukazuje, jak italská zahraniční a migrační politika již nezavírá oči před případy pochybné, ne-li do očí bijící nezákonnosti. Inspektoři tak řeší přímo na místě trasy nelegálních migrantů, převaděčství a korupci politických převaděčských neziskovek.

Kultura

Italská premiérka Meloni na premiéře ruské opery v La Scala

I když ukrajinská ambasáda protestovala, a Ukrajinci protestovali, tak italská opera v Miláně v La Scala, začala nová sezóna ruskou operou „Boris Godunov“…připomeneme, že u nás v Národním divadle nastudování představení Petra Iljiče Čajkovského Střevíčky vedení divadla zrušilo, za hlasitého potlesku našich konjukturálních lokajů, kteří o sobě tvrdí, že jsou kulturní lidé. Premiéry se zúčastnili italský prezident Sergio Mattarella, premiérka nové vlády Giorgio Meloni a další představitelé. Před budovou protestovali členové politických neziskovek s Ukrajinci, kteří byli proti tomu, aby se opera hrála, protože má ruského autora a hrají v ní Rusové…

Meloni a zahraniční politika

Válka na Ukrajině

„Nepleťme si slovo invaze se slovem mír,“ vyzvala dále senátory a senátorky. „Opravdu si myslíte, že někomu z nás se líbí válka? Že někdo je v této situaci rád?“ řekla a pokračovala mimo jiné: „Pokud chcete zasednout k jednacímu stolu, měli, nebo neměli bychom nejprve vyzvat Rusko, aby ukončilo násilnosti a stáhlo svá vojska z Ukrajiny? Myslíte si, že by ukrajinské hranice měly být přehodnoceny? A jak? Myslíte si, že by okupovaná území měla být dána Moskvě, nebo ne? Tohle chci slyšet, pokud se tu máme bavit o míru. Jinak je to propaganda.“

Dohoda o spolupráci proti ilegální migraci s Rakouskem

 „Itálie a Rakousko musí vybudovat opravdu silnou alianci v boji proti nelegální migraci, proti organizovanému zločinu a proti překupníkům, kteří využívají utrpení lidí pro svůj zisk. Už se nám podařilo vrátit toto téma zpět do agendy EU,“ řekl Nehammer v jeho prohlášení s italskou premiérkou Giorgii Meloni.

„Potřebujeme podporu všech zemí, které jsou obzvláště zatížené migračním problémem, jako je Itálie. Tlak na naše hranice musí ustat,“ řekl Nehammer v Palazzo Chigi. v Římě. Meloni už dříve ocenila „konstruktivní spolupráci“ obou zemí v oblasti migrace. „Sdílíme stejnou linii, stejnou vizi, za což jsem velmi ráda. Obě naše země trpí silným migračním tlakem a chtějí více spolupracovat, abychom tento problém dostali pod kontrolu,“ řekla Meloni.

Itálie je v současné době vážně postižena příchody migrantů. 11. dubna se italská rada ministrů rozhodla vyhlásit na šest měsíců výjimečný stav pro celé území státu. Od 1. ledna 2023 do 11. dubna 2023 byl podle oficiálních údajů Generálního ředitelství veřejné bezpečnosti zaznamenán příchod 31 292 lidí. Ve stejném období roku 2022 jich bylo 7 928, předloni 8 505.

Dohoda o ilegální migraci s Tuniskem

Tuniský prezident Kaís Saíd spolu s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen v Tunisu podepsali dohodu o strategickém partnerství, od které si slibují podporu tuniské ekonomiky či pomoc v boji s nelegální migrací. Dohodu vyjednala italská premiérka Giorga Meloni.

Partner premiérky Giorgie Meloni vzkazuje klimatickým hysterikům: „Jen zůstaňte doma, do Itálie nejezděte!“

Meloni samozřejmě ekoteroristy štve a její přítel Andrea Giambruno, se jich taky zjevně nebojí…

Ekoteroristé teď v letních měsících blokují jak letiště tak silnice a dálnice, včera například opět blokovali Brennerskou dálnici na jihu Rakouska, což je hlavní tah směrem do Itálie a jezdí tudy statisíce turistů po cestě k moři. K ekoteroristům mají neskrývané sympatie i politici mainstreamu.

Německý ministr zdravotnictví se bojí v Itálii kvůli klimatu a vedru

Spolkový ministr zdravotnictví Karl Lauterbach (SPD) projevil své sympatie ekoteroristům hysterickým tweetem o letních vedrech v Itálii a budoucnosti prázdninové země.

Vzhledem k vysokým letním teplotám, které Itálii v posledních dnech a týdnech „sužovaly“, podle německého veřejnoprávního rozhlasu Lauterbach z dovolené v Itálii tweetoval:

„Vlna veder je tady velkolepá. Pokud to bude takto pokračovat, tyto prázdninové destinace nebudou mít dlouhodobě žádnou budoucnost. Klimatické změny ničí jižní Evropu. Jedna éra končí.“

To ovšem okomentoval Andrea Giambruno, přítel současné premiérky Itálie Giorgi Meloni (Bratři Itálie), který je televizní novinářem televize „Rete 4“, ve svém pořadu:

„Viditelně rozrušený politik německé SPD, ať zůstane příště doma pokud se mu v Itálii nelíbí a nejezdí sem, éra Itálie nekončí“!

„Že je v létě vedro, „podle vás nakonec není skvělá zpráva“ a teď „novinka, pokud je, že v červenci vedro tak pravděpodobně bude v prosinci sněžit.“

„Uběhne dvacet let, pak třicet let, a Němci nám pořád musí nějak vysvětlovat, jak máme žít.“

Ekoteroristé blokující silnice, dálnice a letiště, kteří mají podporu vlády v Německu, ale i Rakousku, jsou poslední dobou čím dál drzejší. Nicméně když lidem nepomáhá policie, tak si pomůžou samy a tak poslední blokády silnic končí tak, že řidiči ekoteroristy ze silnice odtáhnou. Policie je za to sice pokutuje, ale to je řidičům, zjevně jedno, protože brání svoje svobody.

Meloni jako renegátka Aspenu

Tvrzení, že Meloni je jen loutka globalismu, je zcestné. Ono vymést ten „Augiášův chlév“, za ta desetiletí není jednoduché. Návrat k normálu prostě trvá a můžeme být rádi, že se Itálie snaží v tom všem marasmu v Evropě o svoji suverenní politiku. Mít Meloni v Praze, mohli bychom si gratulovat…

Autor: Redakce, 13.8.2023

Zdroj:

https://www.governo.it/it/il-presidente

https://legaonline.it/

http://www.pdl.it/

www.mestankurier.info

Podpořte originální nezávislou žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

© Copyright 2023