Tož, Rakouští vládní Zelení jsou při chuti, teď mají za nepřítele i vozy SUV, jsou moc velké, říkají…

Zelení volají po vyšším parkovném pro SUV – Pro Zelené auta nejsou jen žrouty plynu, ale také zabírají místo

SUV jsou v Rakousku stále populárnější: v první polovině roku byl téměř každý druhý nově registrovaný osobní automobil „sportovně užitkový“. Ve Vídni je obzvlášť velké množství vozů SUV.

Vzhledem k tomu, že auta potřebují nejen výrazně více paliva, ale také zabírají více místa, volají nyní Zelení po jejich eliminaci. Požadují vyšší parkovné pro SUV nebo pick-upy podle pařížského modelu, který zavedla socialisticko-zelená komunální vláda.

„Předměrná vozidla se ve městech stala skutečnými torpédoborci vesmíru,“ řekla k „tématu“ poslankyně vídeňského zemského parlamentu Heidi Folgeová za Zelené. Zelení proto požadují „spravedlivé nacenění parkovacího místa na základě šířky a délky vozidel. Je „nespravedlivé“, že „malá, ekonomická auta platí stejně jako nadrozměrná auta“.

Zelení, ale ve Vídeňském městském parlamentu už nejsou se sociálními demokraty SPÖ ve vládě města. Koalice města Vídeň, vládní strany SPÖ a liberálů NEOS už žádost zamítly. Zelení věc, ale chtějí řešit na vládě spolkové mezi Lidovci (ÖVP) & Zelenými. 

Autor: Redakce, 14.8.2023

Zdroj:

https://www.oe24.at/oesterreich/politik/aktuell/gruene-fordern-hoehere-parkgebuehren-fuer-suv/565777886

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023