Tož, staré klasické, mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky…

Vypadalo to po pádu Východního bloku, že se Evropa může stát kontinentem, který má budoucnost. Vidíme dnes a denně, že nás o skvělé budoucnosti přesvědčují politici mainstreamu a média, realita je ale značně jiná.

Zdroje z Východu & technologie Západu

Díky válce na Ukrajině a nebudeme si lhát, že jde v této věci o „demokracii“, jde o zdroje, levné zdroje, které Evropa potřebuje. Jak moc se vše zdražilo díky tomu, že se nenakupují suroviny z Ruska napřímo, vidíme dnes a denně. Spojením východu a západu, kdy západ má technologie a vývoj a východ suroviny a lidské zdroje, mohla Evropa dominovat, ovšem nestalo se tak.

Západ kdysi demokratický a tradiční – Východ zkušenost s totalitou

Východ se mohl učit od západu, co to znamená, „úcta k soukromému majetku, svobodnému názoru a tradici demokracie.“ Západ se mohl od východu učit, co to znamená, „zkušenost s totalitou po všech směrech“. Západ, ale touto zkušeností pohrdnul a to byla prvotní příčina toho kde dnes Evropa je. Nesvobodná a „digitálně totalitní“. Východ a střed se začal od západu odklánět, protože díky zkušenosti s totalitou vidí, kam to celé směřuje.

Budoucnost totalitní federace nebo rozpad

Dalším utahováním šroubů je jasné, že se Evropa vzdaluje tomu, co bylo původně jejím smyslem. Vše směřuje k „totalitní federaci“. Nicméně touha lidí po svobodě, jak na západě a hlavně po zkušenostech s CCCP na východě, tomu brání. Která z těchto dvou vizí nakonec zvítězí, se uvidí, nicméně obě dvě tyto vize potřebují ty „zdroje a suroviny“ a ty jsou v tom nepřátelském Rusku. Dlouhodobě se tomu vyhýbat je zcestné a bude to jeden z důvodů toho, proč nakonec vize první totalitní federace nepřežije.

Autor: TGM, 20.8.2023

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023