Tož, výsledky různých voleb (zemské, parlamentní, komunální, prezidentské atd…) za poslední dva roky ukazují, že se začíná vracet tzv. „stará (konzervativní) levice“…

Někdejší úpadek sociálně demokratických stran v Evropě

Staré sociálně demokratické strany, byly uneseny agendou „globalismu“ (multikulti, podpora migrace, LGBTQ, klima, atd…), následně nastal jejich úpadek u voličů. Ti začali volit tzv. „populisty“, strany hnutí, které míchají levicový a pravicový program a snaží se řešit, to na co levice i pravice už rezignovala. U nás to odnesla ČSSD (dnes SocDem) a je zcela evidentní, že se už nevzpamatuje a už jen rozprodává svůj majetek (nemovitosti) který za skoro 150 let nastřádala, kdy se na provoz skládali lidé po krejcarech a korunách. Dnes vedení socdem pracuje na rozprodání tohoto majetku pod cenou svým kamarádům a korporátům. Vývoj lze také očekávat v KSČM, kde se uvidí, jestli se europoslankyně Kateřina Konečná nerozhodne před eurovolbami příští jaro o sólovou dráhu se svým projektem, o kterém už se v kuloárech naší politiky mluví.

Situace v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Německá socdem SPD

V Německu je sice socdem SPD u moci, nicméně kancléř Olaf Scholz se netěší velké oblibě. Porušil totiž mírové vzezření socdem SPD a podporuje válku na Ukrajině. To se nelíbí jak voličům, tak členům SPD a to i bývalým kancléřům za SPD a někdejším členům vedení. SPD se tak pohybuje v preferencích kolem 18 % a tytam jsou doby, kdy drtivě vítězilo. Je také sice hlavní vládní stranou, ale nechá se utlačovat koaličními stranami. Zelení ji vnutili agendu globalismu a liberálové FDP, ji nutí jít do neoliberální ekonomiky.

Německá Levice

Die Linke (Levice) je strana, kterou kdysi založil bývalý socdem ministr financí Oskar Lafontaine. Spojil tehdy někdejší komunisty s doby DDR a další levicové proudy. Jenže strana Levice se dnes také nechala utlačit vedením, které propaguje agendu globalismu. Manželka Lafontaineho, Sahra Wagenknechtová tak chystá novou levicovou stranu, která se má vrátit ke kořenům levicové politiky (bytová politika, podpora rodin s dětmi, zaměstnanci, zdravotnictví, důchody atd…).

Rakouská socdem SPÖ

Souboj o vedení vyhrál v červnu starosta Traiskirchenu Andreas Babler, který porazil hejtmana Burgenlandu Hanse Petera Doskozila. Byla z toho blamáž, protože napřed bylo oznámeno, že vyhrál Doskozil. Pro nejstarší Rakouskou stranu velká ostuda. Nicméně Babler je spíše muž agendy globalismu, ovšem začal už trochu couvat a snaží se mluvit hlavně o sociálních věcech a neřešit moc věci jako je LGBTQ, gender atd…Dokonce se jeho nové vedení začalo o jisté parlamentní kooperaci bavit se Svobodnými (FPÖ) a předsedy Herberta Kickla, což je posun a je zde tedy možnost budoucí koalice SPÖ & FPÖ nebo podpora menšinové vlády jedné z těchto stran.

Rakouští komunisté KPÖ & Bier Party (Strana Piva) s mladými šéfy

V Rakousku se nicméně začínají etablovat další dvě levicové strany. Velký úspěch zaznamenali komunisté KPÖ a to jak ve Štýrském Hradci (Graz), kde vyhrávají volby. Tak také teď v Salzburku, kde se dostali s necelými 12 % do zemského sněmu a ve městě Salzburk skončili dokonce na druhém místě s 22 %. Vede je bývalý šéf „Mladých Zelených“, Kay-Michael Dankl (34), ten vsadil na otázky sociální. Bytovou politiku, zkrocení inflace a dostupné zdravotnictví. A Rakušané na to v dnešní době slyší. 

Dobré výsledky zaznamenal také mladý šéf tzv. Bier Party (Strana Piva) Marco Pogo (35), který v loňských prezidentských volbách skončil na třetím místě. Získal ve volbách 337 010 hlasů, celkem 8,31 %, a umístil se tak na třetím místě. Byl druhým nejpopulárnějším kandidátem ve Vídni s 10,7 %, za znovuzvoleným úřadujícím Alexandrem Van der Bellenem. Jeho politická agenda je také bytová politika, zdravotnictví, školství, energie atd. Spekuluje se o předvolební koalici a alianci „levice“, mezi KPÖ a Bier Party.

Stabilní SP ve Švýcarsku také ztrácí

Švýcarská socdem SP, je nejstarší politickou stranou ve Švýcarsku. Její pozice je stabilní. V systému přímé demokracie a podílu na moci, tak SP má vždy své zastoupení. V posledních federálních volbách v roce 2019 byla na druhém místě. Je také značně proevropská a prosazuje členství Švýcarska v EU. Nicméně její vliv také upadá, když se částečně podřizuje „zelené globální agendě“. Je však kromě progresivních globálních Zelených a liberálů, jedinou levicí v parlamentu. 

Další socdem strany & strany levice v Evropě

Například v Dánsku vede socdem Mette Frederiksenová, která byla vychována, jako „dítě“ globalismu a měla tak posunout Dánsko do „nového korporátního světa“. Jenže se to zvrtlo. Frederiksenová poslední léta prosazuje i agendu prodánskou a také protimigrační. To ji vyhrálo loni na podzim další volby. 

Ve Finsku nedávno hvězda globalismu premiérka Sanna Marinova (Socdem Finska) prohrála volby a skončila třetí. Odešla do opozice. Agenda finské socdem je pod jejím vedením těžce globalistická.

Ve Švédsku se loni na podzim odporoučela socdem Švédska s premiérkou Magdalenou Anderssonovou, která vládla s podporou Zelených a jejich agenda byla globalistická. Byla nahrazena vládou konzervativců s podporou protimigračních Švédských demokratů. 

Ve Francii se propojila levice se zelenými do tzv. NUPES (Nová lidová, socialistická a ekologická unie), kterou vede „hrdina boje levice ve Francii“, Jean-Luc Melénchon. V prezidentských volbách 2022 kandidoval opět za své hnutí Nepoddajná Francie, skončil na třetím místě se ziskem 22 %. Melénchon je pro tzv. VI. republiku, chce odejít z NATO, reformovat EU, důchod v 60 letech atd. Do europarlamentu, budou ale levicové strany a zelení kandidovat samostatně.

Italská opoziční Demokratická strana (levice) si zvolila v únoru novou lídryni. Stala se jí sedmatřicetiletá Elly Schleinová, která má italské i americké občanství a vyrůstala ve Švýcarsku. Pracovala pro Obamu a její agenda je globalistická. Levice si tedy moc nepomohla.

Ve Španělsku byly teď v červenci nové volby, a ty vláda levicového premiéra Pedro Sáncheze (Španělská socialistická dělnická strana) prohrála. Vyhráli Lidovci, ale mají problém se sestavením vlády. Není vyloučeno, že se nakonec Sánchezovi podaří být opět premiérem. Jde o celkově globalistickou agendu. Agendu konzervativních sociálních věcí tak převzala populistická strana VOX.

Globalismus vs. stará socdem (levice) párty

Je evidentní, že pokud se konají volby v posledních dvou letech, jsou levicové strany propagující agendu globalismu nahrazovány buďto populisty, nebo levicí snažící se o návrat ke svojí někdejší politice. Nicméně i tak do těchto stran stále pronikají prvky neomarxistických globalistů. Bude to tak ještě boj…

Autor: Redakce, 20.8.2023

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023