Tož, v Budapešti se na mistrovství světa v atletice setkali „muži střední Evropy“…

V Budapešti probíhá mistrovství světa v atletice

V nově postaveném atletickém stadionu Nemzeti Atlétikai Központ se sešli na mistrovství světa Atletiky premiér Maďarska Viktor Orban, prezident republiky Srbské v Bosně & Hercegovině Milorad Dodik, a prezident Srbska Aleksander Vučič a exkancléř Rakouska Sebastian Kurz. Byl tam i český expremiér Andrej Babiš.

Místa ve VIP galerii měl i prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan, uzbecký prezident Shawkat Mirsijoyev, ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev, a katarský emír šejk Tamim bin Hamad al-Thani.

Srbsko je připravené zvýšit tranzit zemního plynu do Maďarska

Pokud Ukrajina vypoví dohodu o tranzitu ruského zemního plynu, Srbsko je připraveno zvýšit dodávky plynu přes své území. 

Šéf maďarské diplomacie ministr zahraničí Péter Szijjártó uvedl, že už dnes přichází většina ruského zemního plynu do Maďarska přes Srbsko. „Prezident Srbska potvrdil, že pokud chce Maďarsko zvýšit dodávky plynu přes území Srbska, země je připravena zabezpečit zvýšenou kapacitu,“ řekl Szijjártó.

„Opětovně se ukázalo, že postavení plynovodu Turkish Stream bylo strategicky správné rozhodnutí,“ dodal maďarský ministr zahraničí.

Do Budapešti přijel srbský prezident Alexandar Vučič, který jednal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem také o této otázce. Do maďarského hlavního města přijeli rovněž představitelé Turkmenistánu, Ázerbájdžánu, Kyrgyzstánu, Kataru, Turecka a Bosny a Hercegoviny.

„Úzká spolupráce se zeměmi západního Balkánu a středoasijskými zeměmi zajistí energetickou bezpečnost Maďarska,“ uvedl Szijjártó.

Autor: Redakce, 21.8.2023

Zdroj:

https://www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/1424283411682954/

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023