Tož, Sarkozy, byl ministr vnitra a následně prezident Francie a neudělal proti migraci nic…

Nicolas Sarkozy, v televizi na TF1 u příležitosti vydání své nové knihy „Le temps des combats“ („Čas bojů“), se vrátil k potřebě posílit vztahy s Afrikou v boji proti nelegálnímu přistěhovalectví.

Krize, která ještě neexistuje. To je to, co Nicolas Sarkozy, řekl jako host na TF1, o imigraci. 

To je krize, která „nezačala“, řekl bývalý prezident republiky. „To nejhorší teprve přijde,“ varoval a zdůraznil, že dnes je potřeba posílit vztahy s Afrikou. A to zřídit střediska pro zpracování žádostí o azyl na druhé straně Středozemního moře a účinně bojovat proti nelegálnímu přistěhovalectví.

Sjednocení republikánské pravice a právo většiny

Tento rozhovor byl pro politika také příležitostí vrátit se ke své výzvě, aby během prezidentských voleb v roce 2022 lidé hlasovali pro Emmanuela Macrona, především proto, aby zabránili získat prezidentský úřad  Marine Le Penové a Národnímu shromáždění. 

„Byl oporou proti extrémní pravici. Kdybych to mohl změnit, udělal bych to. Cítil jsem, že je to v zájmu Francie. Znamená to, že se na všem shodneme? Ne, neshodneme, podpora Macrona byla chybou ,“ řekl.

Marine Le Penová však neřekla své poslední slovo a Nicolas Sarkozy to ochotně přiznává. Ve své nejnovější knize píše, že posledně jmenovaný „se vyvíjí“ a dokonce se domnívá, že již nelze vinit Národní shromáždění za to, že není republikánskou stranou. Podle něj je proto více než nutné spojit republikánskou pravici. Marine Le Pen bude v roce 2027 silnější soupeř, bude nejsilnějším soupeřem ve Francii.

Video zde:

Autor: Redakce, 25.8.2023

Zdroj:

https://www.valeursactuelles.com/politique/la-crise-migratoire-na-pas-commence-le-pire-est-a-venir-estime-nicolas-sarkozy

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023