Tož, k Zeleným, socdem SPÖ, se přidali i Rakouští komunisté, ti navrhují majetek obou dvou rodin socializovat, neboli vyvlastnit…

O útocích na milenecký pár dědiců miliardového jmění firem Red Bull & Swarovski, jsme vás už informovali.

Obrovský povyk kolem luxusního výletu Marka Mateschitze (31) a Victorie Swarovski (30)

Otec a zakladatel Red Bull firmu založil v roce 1984 Dietrich Mateschitz (zemřel na podzim 2022). Hodnota této značky je kolem 5,536 mld. dolarů. Dietrich Mateschitz patřil mezi odpůrce ilegální migrace, chtěl aby Rakousko zůstalo neutrální a fandil sportu, kde muž je muž a žena je žena…

Victoria Swarovski (narozená 16. srpna 1993) je rakouská popová zpěvačka, televizní moderátorka a podnikatelka. Je dědičkou mnohamiliardového impéria křišťálů Swarovski.

Spor o klima

Hvězdný pár je na mušce všem zeleným levičákům. Ti na něj neustále útočí. Victoria Swarovski teď slavila 30 narozeniny a pár se plavil na soukromé jachtě, letěl soukromým tryskáčem, se soukromým kuchařem, řidičem limuzíny, a spousta drahých dárků. To vyprovokovalo některé sociální demokraty SPÖ a Zelené, k tomu, aby upozornili na to, že pár ma díky tomu velkou uhlíkovou stopu.

„Bez urážky a všechno nejlepší k narozeninám, tímto jedním svátkem manželé pravděpodobně způsobí více emisí než ostatní občané za celý rok. Ochrana klimatu je sociální téma!“ říká viceprezidentka klubu SPÖ Julia Herr.

Na dědice Red Bull už před tím útočili poslanci Rakouského parlamentu za Zelené.

Teď se ještě přidali Komunisté Rakouska. Martin Konečný, redaktor levicového mozaikového blogu a zaměstnanec KPÖ, vznáší ještě radikálnější požadavek: 

„Moje kritika je, že milionářská daň, kterou požaduje Julia Herr, nestačí. Potřebujeme socializaci Swarovski a Red Bull, aby tito dva nejen soukromě způsobovali méně CO2, ale také aby se výroba stala společensky/ekologicky užitečnou.“

Konečný tak navrhuje formu vyvlastnění, které říká socializace a sdílení…

„Utrácení na jachtách a soukromých tryskách“

Nyní komunisté navazují v oficiálním prohlášení:

„Swarovski a Mateschitz promrhají jachtami a soukromými tryskáči to, co většina Rakušanů vypracuje,“ říká spolkový mluvčí KPÖ Tobias Schweiger. 

„Nejde o malé podniky nebo úspory lidí, ale o moc, kterou nad námi má pár jedinců s jejich obrovským majetkem,“ říká Schweiger.

 „Naším cílem není znárodněná ekonomika, ale demokratická, ve které lidé, kteří bohatství vytvářejí, také rozhodují o tom, jak bude využito. Věříme, že Rakušané si pak raději nebudou vybírat luxusní dovolenou jako někteří majitelé společností.“ 
říká Schweiger.

Autor: Redakce, 28.8.2023

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023