Tož, můžeme to bagatelizovat a tvrdit, že jde o spojení „méněcenných“, ale tím to, že jsme z hlediska euroatlantické civilizace na sestupu nezastavíme…

Nikaragujský prezident Daniel Ortega oznámil zájem svého národa o vstup do BRICS, skupiny rozvíjejících se ekonomik vedené Brazílií, Ruskem, Indií, Čínou a Jižní Afrikou.
„BRICS je místo, kde se spojují nejmocnější země s nejchudšími zeměmi, protože spojují své síly v boji proti chudobě a hladu,“ řekl Ortega.

„Klepáme na dveře, protože takový je multipolární svět,“
 řekl vůdce Sandinistické fronty národního osvobození (FSLN) během ceremonie u příležitosti 44. výročí ustavení nikaragujské armády.

„Tam není agenda definována ve funkci války, jak se to děje v Severoatlantické alianci v čele se Spojenými státy,“ zdůraznil Ortega.

„Nikaragua uznává v BRICS silnou iniciativu, která nám umožní posílit multipolární svět a změnit nespravedlivý, kolonialistický a imperialistický ekonomický model,“ uvedla nikaragujská vláda 24. srpna, když vítala vstup Argentiny, Saúdské Arábie, Egypt, Etiopie, Spojené arabské emiráty a Írán do zemí BRICS.

Těchto šest zemí se stane plnoprávnými členy BRICS od 1. ledna 2024. Expanze skupiny je součástí jejího plánu získat vliv a být schopna přetvořit globální vládnutí směrem k multipolárnímu světovému řádu.

Autor: Redakce, 6.9.2023

Zdroj:

https://www.telesurenglish.net/news/Nicaragua-Announces-Its-Intention-to-Join-the-BRICS-20230905-0006.html

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023