Tož, Bill Gates koupil akcie Anheuser-Busch Inbev za 95 milionu dolarů, po té co nastal propadák piva, když propagoval pivo transgender aktivistkou…

Bill Gates získal 1,7 milionu akcií Anheuser-Busch Inbev prostřednictvím trustu nadace Billa a Melindy Gatesových během druhého čtvrtletí tohoto roku. Miliardář možná investoval v naději, že se společnosti podaří překonat fiasko Bud Light. Tržní hodnota Gatesovy investice do Anheuser-Busch je podle TipRanks oceněna na 95 milionů dolarů.

Za posledních šest měsíců klesla cena akcií společnosti téměř o devět procent, uvedl New York Post. Za posledních pět dní akcie klesly o více než tři procenta. 

Prodeje neustále klesají od doby, kdy Dylan Mulvaney 1. dubna předvedl upravenou plechovku Bud Light s jeho tváří. Celonárodní odpor proti této marketingové katastrofě vypařil 6 miliard dolarů v tržní hodnotě.

Gatesova akvizice 1,7 milionu akcií odhaluje, že vidí, jak se pivní gigant vrací ke spotřebitelům po jeho nešťastné reklamní kampani s transgender aktivistou Dylanem Mulvaneym.

Analytička Morgan Stanley Sarah Simonová řekla TipRanks růst pivního gigantu na rozvíjejících se trzích, jako je asijsko-pacifický region, omezuje dopad ztráty akcií v USA.

„Po jednorázových nákladech v roce 2023 vidíme obnovení růstu ziskovosti v roce 2024, přičemž silný růst peněžních toků pohání pákový efekt k cíli 2,0x, což umožňuje jak zvýšení výplatního poměru, tak obnovení zpětných odkupů akcií od roku 2026, Simonová řekla TipRanks. „Současné ocenění podle našeho názoru neodráží tento vzestup.“

Navzdory tomuto růžovému pohledu na funkci Bud Light v Americe nadále trpí.

Nejnovější údaje společnosti NielsenIQ poskytnuté společnosti FOX Business společností Bump Williams Consulting ukazují, že prodeje Bud Light v místech mimo provozovnu, jako jsou obchody s potravinami a čerpací stanice, klesly od srpna o 15,9 procenta na dolarové bázi a meziročně klesly o 20,1 procenta na objemové bázi.

Autor: Redakce, 7.9.2023

Zdroj:

https://www.breitbart.com/tech/2023/09/06/creeps-love-bud-light-bill-gates-buys-1-7-million-shares-of-anheuser-busch-valued-at-95-million/

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023