Tož, nové předvolební průzkumy ukazují posílení obou dvou stran…

Svobodní voliči Huberta Aiwangera (vicepremiér Bavorska) posilují nový průzkum dává straně 17 %. Strany koalice Semaforu (SPD-FDP-Zelení) naopak výrazně ztrácejí – nadcházející volby mohou být katastrofou zejména pro liberální FDP.

Podle nového průzkumu směřují Svobodní voliči pod frontmanem Hubertem Aiwangerem k rekordnímu výsledku po takzvané „letákové aféře“, kdy se měl Aiwanger, ještě jako student zaplést s antisemitským textem letáku, který byl nalezen v jeho školní tašce. Pokud by se teď konaly zemské volby, strana by podle průzkumu institutu Infratest Dimap pro Bayerischer Rundfunk získala 17 % hlasů. Oproti poslednímu průzkumu z května je to o pět procentních bodů více a dosud nejvyšší naměřená hodnota.

Získat by mohla i AfD, která se nyní odhaduje na 13 %. CSU jasně vede s 36 %, ale oproti květnu utratila 3 %. Strany spolkové koalice Semaforu, které vládnou federální vládě, naopak ztrácejí na popularitě a dohromady dostávají kolem čtvrtiny hlasů. Liberální FDP by již nebyla zastoupena v zemském parlamentu, má jen 3 %, zatímco socdem SPD může doufat, že se do zemského parlamentu vrátí s 9 %.

V Bavorsku vládne koalice CSU & Freie Wähler. Zemské volby se budou konat 8. října 2023.

Autor: Redakce, 13.9.2023

Zdroj:

https://www.fw-bayern.de/

https://www.afdbayern.de/

https://www.facebook.com/hubertaiwanger

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023