Tož, v Durynském zemském sněmu, bylo prolomeno tabu…

„Německá konzervativní Křesťanskodemokratická unie (CDU) v durynském zemském sněmu prosadila za pomoci populistické až krajně pravicové Alternativy pro Německo (AfD) snížení daně z nabytí nemovitosti. CDU, která je na celoněmecké úrovni největší opoziční silou, nyní za spolupráci s AfD čelí kritice. Postup unie naopak ocenila spolupředsedkyně AfD Alice Weidelová, podle které je Durynsko začátkem prosazování politické vůle obyvatel.“ píší mainstream média.

Levicový premiér Bodo Ramelow (Die Linke), který vede menšinovou vládu Die Linke-SPD-Zelení, ještě před hlasováním varoval CDU před „smlouvou s ďáblem“, jak označil spojenectví CDU & AfD. Snížení daní podpořila i liberální FDP, která je ve spolkové vládě „semaforu“ s SPD & Zelenými.

Zelení, Levice i SPD teď vykřikují, že „kdo snižuje daně, je fašista“…

„Merzova (šéf CDU) zeď je minulostí a Durynsko je teprve začátkem. Je na čase vyhovět demokratické vůli občanů v celém Německu,“ napsala na sociální síti X šéfka AfD Weidelová.

AfD je v Německu na vrcholu popularity, po CDU je v průzkumech s 22 procenty druhou největší politickou silou. V Durynsku, kde se v příštím roce konají zemské volby, je s 32 procenty nejsilnější. Průzkumy vede AfD také v Sasku a Braniborsku, kde budou zemské volby také v roce 2024. V Bavorsku se v říjnu konají zemské volby, a AfD je v průzkumech třetí se 13 %. Stejně je AfD silná i v průzkumech do europarlamentu (červen 2023), kdy dosahuje na 23 %.

Autor: Redakce, 17.9.2023

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023