Tož, Carlson má stamiliony shlédnutí svých videí na sociální síti X, Elona Muska…

Tucker Carlson je svými kolegy novináři nenáviděn. Jeho rozhovory s Trumpem, Orbanem, Bolsonarem a Mileim, ale oslovují více lidí než kdykoli předtím.

Sám vydavatel Rupert Murdoch loni v dubnu vyhodil svou dlouholetou hvězdu novináře Tuckera Carlsona. Carlson byl příliš pravicový i pro Murdochovu pravicovou televizní stanici Fox News.

Od té doby Tucker Carlson vítá své hosty a dělá s nimi rozhovory na svém vlastním kanálu – na (dříve Twitteru) sociální síti X.  

Carlsonův dosah láme všechny rekordy

Carlson už svým rozhovorem s Trumpem z 23. srpna 2023 oslovil 265 milionů diváků. O týden později navázal Viktorem Orbanem: 128,5 milionu diváků, čtvrt milionu lajků, přes 11 000 komentářů.

Carlsonův rozhovor s libertariánským argentinským prezidentským kandidátem Javierem Mileiem dosáhl dosud téměř 350 milionů diváků. To jsou hodnoty, kterých se běžně dosahuje pouze na mistrovství světa ve fotbale.

Kritici si stěžují, že Carlson zachází se svými ostrakizovanými hosty v rozhovorech jako v dětských rukavičkách. Že je nekonfrontuje tvrdě, neoklame je trikovými otázkami, nebo je dokonce nechá domluvit, aniž by jim někdo odporoval.

Trump mluvil zcela uvolněně v Carlsonově pořadu. Viktor Orbán využil příležitosti k podrobné analýze světové situace z maďarské perspektivy, Milei k profesorské přednášce o ekonomii. Málo akce, žádná zlomyslnost, žádný rozruch.

Kritika se z Carlsona valí jako voda poda teflonu. Pokud oslovíte stovky milionů lidí, nemusíte se bát jedovatých šipek konkurence.

Za káráním mainstreamových kolegů se skrývá pořádná porce závisti a frustrace. Po staletí vydavatelé a redaktoři velkých mediálních společností určovali, kdo co smí říkat, co má být pravda a co se ignoruje. Ty dny jsou pryč. Odpovědný spotřebitel se může sám rozhodnout, co ho zajímá, co považuje za správné či špatné.

Tucker Carlson by měl poděkovat Murdockovi, že ho vyhodil. Každý, kdo osloví milionové publikum, může nyní také vydělat slušné peníze na X za svoji práci, jako nezávislý.

Autor: Redakce, 18.9.2023

Zdroj: 

https://weltwoche.ch/daily/weltrekord-unter-journalisten-kollegen-ist-tucker-carlson-verhasst-seine-interviews-mit-trump-orban-bolsonaro-oder-milei-erreichen-so-viele-menschen-wie-nie/

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023