Tož, Srbský prezident Alexander Vučič, řekl, že Srbsko na Rusko sankce neuvalí, i když to „Západ“ vyžaduje…

Vučić v New Yorku v OSN: Neuvalili jsme sankce na Rusko a doufám, že to tak zůstane

Vučić, novinářům řekl, že ho světoví představitelé kritizují, protože Srbsko nepřistoupilo k západní politice a neuvalilo na Rusko sankce.

„Nejprve mi tady za 7-8 minut dělají přednášku, pak mi kážou i všichni ostatní. Ale já vedu Srbsko jako prezident. Dokud tomu tak bude, budeme provádět čestnou, odpovědnou a spravedlivou politiku. Víme, jak jsme dopadli se sankcemi. Proč bychom se takových věcí účastnili,“ řekl Vučić.

Vučić uvedl, že americký prezident Joseph Biden ve svém projevu prohlásil územní celistvost, suverenitu a pouze tři lidská práva jako nejvyšší hodnoty lidskosti, přičemž se opakovaně odvolával na Chartu OSN a akty OSN.

„My všichni, kdo mluvíme v této organizaci, čelíme otázkám, jak vypadá budoucnost světa, chci mluvit o tom, jak má nerespektování mezinárodního práva hrozné důsledky.“ Pokus o rozbití mé země, který byl formálně zahájen v roce 2008 jednostranným vyhlášením nezávislosti Kosova a Metohije, ještě neskončil. Pošlapání Charty OSN v případě Srbska bylo jedním z viditelných předchůdců mnoha problémů, kterým dnes všichni čelíme a které dalece přesahují hranice mé země nebo regionu, ze kterého pocházím. „Svět se nestal lepším místem, globální mír je neustále ohrožen,“ řekl Vučić.

„Kosovo“ vzniklo odtržením Srbska a téměř všechny západní země porušily rezoluci OSN 1244 a zásady, které dnes hájí. řekl Vučić.

„Nejhorší na tom všem je, že všichni ti, kteří spáchali agresi proti Srbsku, nám dnes říkají o územní celistvosti Ukrajiny, jako bychom celistvost Ukrajiny nepodporovali, ale podporujeme ji a budeme ji podporovat, protože neměníme naše zásady a politiku, bez ohledu na staleté tradiční přátelství s Ruskou federací.“ řekl Vučić.

„Říkají nám – nevracejte se do minulosti, dívejte se do budoucnosti, protože jedině tak může vaše země pokročit,“ řekl Vučić.

„Nepřerušíme naše důležité a historické vazby s Ruskem,“ řekl Vučić.

Autor: Redakce, 22.9.2023

Zdroj:

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023