Tož, podpora terorismu ze strany justice je v liberální demokracii základním pilířem…

Vítězství klimatických radikálů u soudu: Berlínská policie nesmí vybírat žádné pokuty za odstraňování blokády silnic. Rozsudek správního soudu je skutečným zásahem do postavení Policie v zemi

Berlínský správní soud rozhodl, že policie v hlavním městě nesmí účtovat pokuty klimateroristům za demontáž blokád. Odpovědní soudci o tom rozhodli ve zrychleném řízení, proti rozhodnutí se však lze ještě odvolat k Nejvyššímu správnímu soudu.

Na pozadí je případ z června 2022, kdy několik lidí uvízlo na berlínské křižovatce ulic. Policie blokátory odstranila ze silnice a odvezla. Stát za to požadoval poplatek 241 €uro, který jeden z klimatických radikálů zažaloval.

Policejní akce nebyla prostředkem k odvrácení nebezpečí

1. senát správního soudu neshledal požadavek na zaplacení poplatku policii jako opodstatněný. V odůvodnění se uvádí, že k odstranění osoby uvízlé na ulici nebylo nutné, aby policisté ani další osoby, osoba to mohla udělat sama. Operace nesloužila k odvrácení nebezpečí, „spíše pouze k umožnění nerušeného silničního provozu“. Blokátor dostane zpět již započítaných 241 €uro.

Jen před několika dny byl člen „Poslední generace“ odsouzen k pokutě 1 200 €uro za mazání barvy na spolkovém kancléřství. Za podobné trestné činy byly již dříve zproštěny obžaloby. 

Autor: Redakce, 27.9.2023

Zdroj:

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023