Tož, to zjevně není nic překvapivého…

To znamená, že existují stále konkrétnější důkazy, že za sabotáží stojí Ukrajina

Byl to „drzý a nebezpečný akt sabotáže proti evropské infrastruktuře“: Tak nazvaly vlády západních zemí útok na plynovod Nord Stream v září 2022.

Jak uvádí Washington Post, americká rozvědka zná plány exploze podrobně od června 2022. Vědělo se také, že to měla provést ukrajinská speciální jednotka.

CIA dříve obdržela informace od evropské tajné služby. V souladu s tím se sabotážní síly hlásily přímo vrchnímu veliteli ukrajinských ozbrojených sil.

To poskytuje dosud nejkonkrétnější důkaz „spojující ukrajinskou vládu s útokem v Baltském moři,“ píší noviny WP. Základem jsou desítky přísně tajných dokumentů, které se objevily na internetu. Úřady v několika zemích potvrdily, že to bylo v souladu s tím, co bylo hlášeno CIA.

Ukrajina vždy popírala, že by se na výbuchu podílela. Vláda dosud na dotazy deníku The Washington Post neodpověděla . Bílý dům také nechtěl odpovídat na žádné otázky. Například zda se USA pokusily zabránit uskutečnění mise.

Členové administrativy amerického prezidenta Joea Bidena již dříve naznačili, že za sabotáž je s největší pravděpodobností odpovědné Rusko. Později se přiznalo, že důkazy pro to chyběly.

Kdo by místo toho mohl být zodpovědný, nebylo nikdy specifikováno. V otázce Nord Stream došlo podle deníku k jakési dohodě o zastavení „pátrání a mlčení o jasných faktech“.

Autor: Redakce, 29.9.2023

Zdroj:

https://www.washingtonpost.com/national-security/2023/06/06/nord-stream-pipeline-explosion-ukraine-russia/

https://weltwoche.de/daily/washington-post-die-usa-wussten-von-den-plaenen-fuer-eine-nord-stream-sprengung-damit-liegen-immer-konkretere-beweise-vor-dass-die-ukraine-hinter-der-sabotage-steckt/

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023