Tož, stříbro je zjevně zlatem dneška…

Drahý kov stříbro má svůj historický původ v řeckých stříbrných dolech v Aténách. Surovina se tam těžila a zpracovávala již několik tisíciletí před narozením Krista, například na talíře, poháry nebo mince. Jiskřivý kov dodnes neztratil nic ze své fascinace – a nyní je mnohými malými investory vyhledáván více než jeho „velký bratr“ zlato.

Globální trh se stříbrem je výrazně menší než trh se zlatem. Cena stříbra v nedávné minulosti výrazně vzrostla, tedy vzrostla jeho hodnota. Za posledních pět let vzrostl o více než 76 procent, počítáno v eurech. Zlato s tím nemůže držet krok.

Stříbro je také mnohem levnější než zlato. Nákup stříbra je zvládnutelná investice, kterou lze krok za krokem rozšiřovat. Právě k tomu jsou ideální stříbrné mince, protože na rozdíl od slitků jsou možné i menší nominální hodnoty. Princip zní: pro rozumnou investici potřebujete ryzost 925/1000 a vyšší.

Podle aktuálních předpovědí odborníků lze předpokládat, že světové zásoby stříbra budou vyčerpány, tedy vytěženy a spotřebovány, zhruba v polovině století. 

Expert Peter Krauth také říká, že pořizovací cena stříbra se v budoucnu ještě zvýší. Ve svém doporučeném průvodci „The Great Silver Bull“ vysvětluje, proč a jak byste měli investovat do stříbra. A je si jistý: Stříbro představuje skvělou příležitost nejen přežít příští krizi, ale vyjít z ní se ziskem.

Krauth vysvětluje, jak víte, že největší přesun bohatství v historii lidstva již začal, proč stříbro překoná akcie a dluhopisy, když americký dolar umírá, a proč je stříbro jedním z největších vítězů na světě v obnovitelných energiích, které jsou zvláště podporovány politiky. dnes.

Autor: Redakce, 1.10.2023

Zdroj:

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023