Tož, v nejnovějším průzkumu vede vysoko Trump nad Bidenem a Kennedy se chystá na nezávislou kandidaturu…

Potíže ve Washingtonu DC: V novém průzkumu je bývalý prezident Donald Trump daleko před úřadujícím Joem Bidenem. Robert F. Kennedy Jr. řeší možnost kandidatury jako nezávislý

Trump 52 % vs Biden 42 %

Zatímco bývalý americký prezident Donald Trump byl zatím v průzkumech zhruba na stejné úrovni jako úřadující Joe Biden, vyhlídky demokrata jsou stále temnější. Podle nového průzkumu Washington Post a televize ABC je nyní rozdíl deset procentních bodů s 52 % podporou pro republikána a 42 % pro Bidena.

U voličů do 35 let je rozdíl ještě větší, a to 20 % bodů. Před třemi lety byl osmdesátník mezi mladými hlasujícími jasným vítězem. Pro zbytek těch, kteří šli k volbám, je ale všechno jiné, jen ne růžové. S administrativou Joea Bidena je nespokojeno 56 % Američanů. Pouze 37 % je spokojeno, jak uvedly Washington Post a ABC.

Trump jasně vede u Republikánů

Navzdory čtyřem různým obviněním s 91 obviněními Trump také zdaleka vede na poli republikánských kandidátů. S náskokem 43 % bodů před dalším vyzyvatelem, guvernérem Floridy Ronem DeSantisem, který by mohl očekávat 16 %, má exprezident zjevně zajištěnou nominaci Republikánů.

Kennedy: Z outsidera lídrem?

Biden se ale také musí bát konkurence z vlastních řad. Minulý týden slíbil demokratický vyzyvatel Robert F. Kennedy Jr„velké oznámení“ 9. října. Řada pozorovatelů předpokládá, že devětašedesátiletý právník oznámí nezávislou kandidaturu. Kennedy, který pochází z nejslavnější demokratické politické rodiny v USA a je synovcem prezidenta Johna F. Kennedyho, který byl zavražděn před 60 lety, je v Demokratické straně považován za izolovaného. Jeho popularita je založena především na vystupování v menších online médiích, ve kterých se může vykreslit jako outsider.

Poslední průzkumy však ukazují, že Kennedy by mohl Bidena stát až třetinu jeho hlasů. Podle studie Rasmussena by v současnosti 57 % demokratických voličů volilo Bidena a čtvrtina jeho předchozího vnitrostranického vyzyvatele. Asi každý třetí uvedl, že by potenciálně podpořil Kennedyho jako nezávislého kandidáta.

Podle webu pro analýzu dat „ Five-Thirty Eight “ je právník jediným kandidátem, kterého více voličů napříč stranickými liniemi vnímá více pozitivně (42,6 %) než negativně (34,1 %). Naproti tomu u Joea Bidena převládá skepse s 54,4 %, zatímco 44,1 % vnímá úřadujícího prezidenta USA pozitivně. Negativní názor na Trumpa má 56 %, opačný názor má 40,7 %. Někteří pozorovatelé poukazují na to, že Kennedy je také mezi Trumpovými voliči vnímán velmi příznivě a že jeho nezávislá kandidatura by mohla stát hlasy oba favority.

Autor: Redakce, 4.10.2023

Zdroj:

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023