Tož, i přes zákaz Berlínského vedení CDU, hlasují na komunální a zemské úrovni politici CDU s AfD a také podporou Svobodných voličů…

Ve středním Sasku AfD, CDU a Svobodní voliči spolupracují na zastavení neplánovaných dodatečných výdajů na žadatele o azyl. Současný nápor obvod nečekal, nyní chybí přes 3,4 milionu €uro. 

AfD spolu s CDU a Svobodnými voliči zastavily další výdaje na žadatele o azyl. Podle usnesení, které navrhl okresní správce Dirk Neubauer (nezávislý), by okresní zastupitelstvo okresu Střední Sasko mělo schválit neplánované výdaje ve výši zhruba 3,5 milionu €uro.

Pozadím plánovaných darů je rozvoj migračních událostí. Okres Střední Sasko musel přijmout více migrantů, než se původně očekávalo. Navíc se prodloužila délka pobytu lidí. Většina 2,28 milionu €uro by měla proudit do oblasti azylu. Zbývajících 1,2 milionu €uro šlo do samostatného bankovního účtu pro lidi z Ukrajiny.

Spokojená AfD, zklamaný správce městské části

Rolf Weigand, zástupce lídra parlamentní skupiny AfD, byl po hlasování spokojen. Byl to „jasný signál Berlínu“, že okresní rada nerozhodla o žádných „dalších výdajích na tento azylový chaos,“ řekl. Weigand, který také zasedá v saském zemském sněmu, doufá, že příklad ze středního Saska budou následovat i další okresní zastupitelstva.

V důsledku hlasování okresní správce Neubauer – který je podporován levicovou stranou, zelenými a SPD – vyzval frakce AfD, CDU a Freie Wählen„Každý, kdo hlasoval proti tomuto návrhu zákona, by měl být vědomi si toho, že jsou proti Ústavě.“ 

V okrese Střední Sasko 2023 střetli Neubauer a frakce AfD. Rada městské části rozhodla o nákupu nového azylového ubytování za zavřenými dveřmi. Žádost AfD – koneckonců druhé nejsilnější frakce po CDU – o prvotní veřejné diskusi o projektu byla zamítnuta. Poslanecký klub AfD si tehdy stěžoval, že správce městské části porušuje své volební sliby o transparentnosti, participaci a otevřené kultuře debaty. 

V Německu tak i přes zákaz vedení CDU a předsedy Friedricha Merze začínají politici na komunální, okresní a i zemské úrovni hlasovat spolu s AfD, přidávají se k nim i Freie Wähler, nebo i celostátní vládní FDP. Tento trend je zjevně nezastavitelný a očekávaný v budoucnu i na spolkové vládní koaliční úrovni.

Autor: Redakce, 5.10.2023

Zdroj:

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023