Tož, tzv. „třetí svět“ začíná udávat trend…ani pošklebky liberálů, na tom nic nezmění…

Podle Banco da China Brasil SA, historická transakce zahrnuje vývoz buničiny z Eldorada Brazílie

První dvoustranná obchodní operace s místními měnami mezi Čínou a Brazílií proběhla tuto středu poté, co uzavřely transakce financované a vypořádané v jüanech a převedené přímo na realy.

Podle Banco da China Brasil SA historická transakce zahrnovala vývoz buničiny od Eldorado Brasil, společnosti se zastoupením v Šanghaji v Číně.

V tomto smyslu byly finanční transakce se zbožím odeslaným z přístavu Santos do Qingdao během měsíce září prováděny v brazilské měně.

K události došlo poté, co brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva loni v dubnu podepsal memorandum o porozumění se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem za účelem podpory bilaterálních operací v místních měnách.

„Proč všechny země potřebují obchodovat s dolarem? Proč nemůžeme obchodovat s našimi vlastními měnami? Kdo rozhodl, že to byl dolar?“ 
Lula to později prohlásila během inaugurace Dilmy Rousseffové do funkce prezidentky BRICS New Development Bank.

Podle brazilských médií další brazilské exportní společnosti jako výrobce buničiny Suzano a také Petrobras se rozhodly pro možnost obchodovat s Čínou v místní měně.

Několik latinskoamerických zemí, jako je Argentina a Bolívie, se připojilo k iniciativě operovat s jüany při transakcích s Čínou.

Autor: Redakce, 6.10.2023

Zdroj:

https://www.telesurtv.net/news/brasil-china-monedas-locales-operacion-20231004-0035.html

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023