Tož, mezitím Evropě vlak velmi rychle ujíždí…

Honduraská prezidentka potvrdila zájem o mezioceánský projekt

„Je to projekt na podporu hospodářského a sociálního rozvoje regionu Střední Ameriky,“ řekla prezidentka Hondurasu  Xiomara Castro.

Prezidentka Hondurasu Xiomara Castro prohlásila, že výstavba mezioceánské železnice, která spojí Atlantický a Tichý oceán, představuje projekt „národního zájmu“.

„Prohlašuji jménem státu, v národním zájmu chránit veřejné a sociální zájmy devíti milionů Hondurasanů, že mezioceánský vlak, který spojí Atlantský oceán s Tichým oceánem, je projektem národního zájmu,“ řekla šéfka. státu na akci k výročí narození národního hrdiny Francisca Morazána.

Podle prezidentky plán zahrnuje vytvoření nadnárodní společnosti a poznamenala, že mimo jiné Spojené státy „vyjádřily důležitost tohoto projektu pro rozvoj komerčních aktivit v našem regionu“.

„Je to projekt na podporu hospodářského a sociálního rozvoje středoamerického regionu,“ prohlásila a řekla, že země potřebuje velké rozvojové projekty.

V tomto smyslu šéfka exekutivy středoamerického národa naznačil, že „není žádná možnost růstu tempem gigantického dluhu a chudoby, ve které se honduraské obyvatelstvo potýká“.

Dne 7. července se vláda poprvé konkrétně zmínila o projektu a odhadla, že investice by měla pokrýt asi 20 000 milionů dolarů na přibližně 15 let výstavby.

Během Hondurasko-čínské společné obchodní a investiční komise, ve které se řešilo podepsání dohody o volném obchodu (FTA), Tegucigalpa navrhl výstavbu projektu Pekingu.

Autor: Redakce, 7.10.2023

Zdroj:

https://www.telesurtv.net/news/honduras-proyecto-tren-interoceanico-20231004-0017.html

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023