Tož, Republikáni vrací Ameriku do normálního světa…

Federální soudce rozhodl ve prospěch oklahomského zákazu genderově potvrzující lékařské péče o nezletilé

Guvernér Kevin Stitt (Republikáni), v květnu 2023 podepsal zákon zakazující genderovou péči o osoby mladší 18 let.

Jen o několik dní později generální prokurátor státu Oklahoma Gentner Drummond zákon pozastavil, zatímco pět nezletilých a jejich rodiny spolu s Americkou unií občanských svobod zažalovalo stát, že zákaz péče potvrzující pohlaví je porušením jejich rovné ochrany podle zákona.

Americký okresní soudce John Heil vydal své rozhodnutí:

„Vzhledem k tomu, že žalobci neprokázali pravděpodobnost úspěchu na základě podstaty každého ze svých ústavních nároků, jejich žádost o soudní příkaz musí být zamítnuta.“ 

„PROTO SE NAŘÍZUJE, že se návrh žalobců na vydání předběžného opatření (Dkt. č. 5) ZAMÍTÁ.“

Oklahoma je jedním z 22 států, které přijaly zákony zakazující nebo omezující genderově potvrzující péči o nezletilé, uvádí kampaň za lidská práva .

„Nemůžeme zavírat oči před tím, co se děje v naší zemi, a jako guvernér jsem hrdý na to, že mohu stát za to, co je správné, a zakázat přechodné operace, které změní život dětem ve státě Oklahoma,“ řekl guvernér Stitt.

„Očekáváme, že všichni státní úředníci se budou řídit touto dohodou, dokud bude náš návrh projednáván, a budou připraveni pohnat stát k odpovědnosti a bránit práva všech trans Oklahomanů“ Lambda Legal a Jenner Právní firma & Block uvedla v prohlášení poté, co podala návrh na zrušení soudního zákazu v Oklahomě.

Zákon Oklahomy zakazuje používání jakýchkoli léků nebo chirurgických zákroků za účelem změny pohlaví. Mezi sankce za porušení patří obvinění ze zločinu, odebrání licence a občanskoprávní žaloby, které může podat rodič nebo opatrovník.

Zákaz „transgenderu“ teď potvrdil federální soud.

Autor: Redakce, 9.10.2023

Zdroj:

https://www.newsmax.com/newsfront/oklahoma-judge-ruled/2023/10/06/id/1137238/

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023