Tož, dnes je to přesně 15 let od „smrtelné nehody“, rakouského politika Jörga Haidera…

Jörg Haider byl bezesporu fenomén, který ukázal „národním hnutím a stranám, jakým směrem jít ve sjednocující se Evropě“

15. října 2008 šokovala Rakousko i celou Evropu zpráva o autonehodě, při které přišel o život politik Jörg Haider.

Haider dostal svoje Svobodné (FPÖ) do vlády, čímž naštval už před lety Brusel a Berlín. Krátce po volbách v roce 2008, kdy se, se svojí novou stranou BZÖ (Svaz za budoucnost Rakouska) získal skoro 12 % a stal se tak opět jazýčkem na vahách, následně týden po volbách zemřel při autonehodě u rakouského Klagenfurtu. Vyšetřování dospělo k závěru, že byl opilý a naboural do vodního hydrantu. 

Tato karikatura však ukazuje, co všechno by mu musel vodní hydrant udělat, aby to splňovalo závěry policejní vyšetřovací zprávy

Jeho smrt je tak, zastřena tajemstvím s různými konspiračními teoriemi. Jisté je jedno, policejní zpráva je prostě nereálná.

Konec Sebastiana Kurze 11.10.2021

Kurz posledních 10 let vítězil jak ve svojí Lidové straně (ÖVP), tak u voleb. Byl to fenomén, podobný Haiderovi. Oblíbený, hezký, mladý politik, konzervativní. Vymkl se kontrole Berlína a Bruselu a šel cestou jako Haider. Vyhrával ve volbách a stal se hned dvakrát kancléřem. Jenže, nezávislost Rakouska a příklon od Berlína a Bruselu směrem k V4 a středoevropskému prostoru se samozřejmě nelíbil ani v Bruselu, ani v Berlíně. Zvláště pak jeho opravdové přátelství s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, nedávno jej opět navštívil v Budapešti. Dnes se v médiích spekuluje o Kurzově návratu do politiky. 

Autor: Redakce, 11.10.2023

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info