Tož, řidič bez práce a řidičáku s pokutou, ekoteroristé terorizují dál…

Řidič kamionu, pro kterého čtenáři JF věnovali 50 000 €uro, dostává pokutu v hodnotě tisíců €uro – a navíc přijde o řidičák. Bránil se klimatickým teroristům

Státní zastupitelství vydalo trestní příkaz na řidiče kamionu, který se v červenci ve Stralsundu v Meklenbursku-Předním Pomořansku pokusil odstrčit klimateroristu bránícímu v jízdě. Za pokus o ublížení na zdraví, úmyslné nebezpečné rušení provozu na pozemních komunikacích a nátlak je mu uloženo platit 90 denních sazeb v blíže nespecifikované výši. To dohromady činí několik tisíc €uro.

V rámci solidární kampaně věnovali čtenáři JF 50 000 €uro pro 41letého řidiče, kterého jeho přepravní společnost okamžitě bez upozornění propustila. Odebrali mu také řidičský průkaz, o který nyní podle trestního řádu přijde na 1 rok. Nebude však mít záznam v trestním rejstříku, protože se to týká pouze více než 90 denních sazeb nebo trestu odnětí svobody nad tři měsíce.

Dosud žádný sankční příkaz proti klimatickým teroristům

Během údajného nátlaku ze strany členů „Poslední generace“ muž blokátory nejprve odtáhl z ulice. Poté se vrátil ke svému autu. Za ním se přímo před kamion posadil extremista.

Bylo považováno za nepravděpodobné, že to bylo v mrtvém úhlu řidiče. Když odjížděl, tlačil jednoho z demonstrantů asi metr před sebe. Mladík nebyl zraněn. „Předpokládáme, že řidič blokátora viděl,“ uvedl mluvčí justice. Proti trestnímu příkazu okresního soudu se může obviněný ještě odvolat. Pak by následovalo soudní jednání.

Klimatičtí teroristé, kteří blokovaly silnici ve Stralsundu, prošetřuje i státní zastupitelství ve Stralsundu. Ještě to nedokončilo. Zatím tedy není jasné, zda vydá i potrestání pro ně. V Berlíně ale soud nařídil policii vyplatiti za zásah proti klimateroristům odškodnění a vrátit jim peníze, které si policie účtovala za jejich odstranění ze silnice, ke které byli přilepení.

Autor: Redakce, 20.10.2023

Zdroj:

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info