Tož, Republikáni, ale i Demokraté a celý Kongres se zmítají v chaosu, velkou hru rozehrál Steve Bannon „muž temné strany síly“…

Steve Bannon, který v roce 2016 dostal Donalda Trumpa do Bílého domu a byl jeho hlavním stratégem a poradcem, podporuje dál MAGA a Trumpa na kandidaturu v roce 2024 za Republikány. Zároveň vede boj s Republikány, kteří se zbarvili do barev duhy, jako Demokraté…

„Jste ve straně MAGA, musíte si udělat pořádek,“ řekl Bannon na adresu Republikánů a rozehrál hru na vytlačení duhových Republikánů z vedoucích postů.

Bannon útočí přes média

Bannon má svoji show na internetu s názvem „Bannon`s War Room“, ta ma mnohamilionovou sledovanost, podporu jeho směru má i ve spřízněné Newsmax TV, ale i FOX TV, jeho vliv je tak na celou americkou pravici obrovský. Toho plně využívá i přímo politicky. Odstavení šéfa sněmovny reprezentantů Kevina McCarthyho je jeho skalpem. Vyvolal veřejně přes média a dovnitř Republikánů takový tlak, že to Kevina McCarthyho politicky odrovnalo.

„Není u něj vidět, jestli je Republikán, nebo Demokrat, absolutně splývá a to je nepřijatelné“, řekl Bannon a následně obtelefonovával Republikány, ale i Demokraty, aby McCarthyho sesadili. To se následně povedlo i tím, že Bannon řekl ve svém pořadu voličům Republikánů, aby telefonovali svým zástupcům v kongresu ve sněmovně, že chtějí odvolat právě McCarthyho, zvedla se vlna telefonátů a Republikáni pod tlakem voličů McCarthyho sesadili. 

McCarthy mluví o spiknutí Bannona a Trumpa, nicméně je to politicky mrtvý muž, který neustále ustupoval Bidenově administrativě a Demokratům.

Republikáni si musí vybrat

Podle Bannona si Republikáni musí vybrat, buď budou jen slouhové Demokratů a nebo budou podporovat Trumpa a jeho „MAGA“, sloužit Demokratům a globalismu je podle něj zrada Američanů. 

Tzv. „ultrakonzervativní křídlo„, Republikánů, které liberálně levicově progresivní média označují jako nacistické a diktátorské, nemělo dosud ve straně příliš možností. Sponzoři se jim vyhýbali, aby je nenapadala média a ani média je nezvali do svých pořadů. To se dnes mění, protože získávají voliče a tím i vliv a více možností ve výborech, které rozhodují o financování států. Také se jasně sjednocují pod Trumpem, kterého opět v plné síle podporuje jeho někdejší hlavní stratég Steve Bannon. Jednou z velkých spojenců Trumpa a Bannona, ve sněmovně je i republikánka československého původu Elise Štefániková.

Musí nastat posun tektonických desek moci ve Washington D.C.

„Musí nastat posun tektonických desek moci, tady v císařském hlavním městě,“ řekl Bannon svým posluchačům a vyzval je k maximálnímu nasazení a odporu proti Demokratům, Bidenovi a jejich vládě, bažině Deep state, a zrádců v řadách Republikánů. 

Vyzval také pravicové zákonodárce, aby využili půdu Sněmovny k tomu, aby nasměrovali legislativu co nejvíce doprava, čímž by si vysloužili pozornost médií. Jeho rada jim:

„Vytvořte pozměňovací návrh. Udělejte to co nejodpornější pro liberální progresivisty. Jen tam buďte – nebojte se, pokud nejste na Foxu – sestřihneme to my, zahrajeme to my, Američané to uvidí.“

Bannonova kohorta

Steve Bannon, tak i přes to, že je pronásledován soudy pod tlakem Bidena a jeho vlády, zvyšuje a tempo a směřuje k velkému souboji, který nastane už příští rok 2024 na podzim, kdy se zjevně o post prezidenta utká opět Donald Trump za Republikány, který vede v primárkách jasnou převahou a Joe Biden, který ovšem dělá Demokratům starosti, nejen svým stářím a nekompetentností, ale i kauzami kolem jeho syna a bratra, kdy je evidentní, že válku na Ukrajině (už od roku 2014) používají dlouhodobě pro svůj soukromý prospěch.

Bannon i Trump jsou proti další podpoře války na Ukrajině a chtějí, aby se válka skončila, a přestal ji financovat americký daňový poplatník. Podpora Izraele je však pro Bannona a Trumpa elementární jasnou věcí.

Bannovu skupinu označují média za tzv. „Bannovu kohortu“, která prý nerespektuje výsledky prezidentských voleb v roce 2020, a útočí na „liberální demokracii“, na to Bannon reaguje takto:

„Jsem leninista. Lenin chtěl zničit stát a přesně to hodlám udělat i já. Chci nechat všechno zhroutit a strhnout současný establishment.“

Autor: Redakce, 22.10.2023

Zdroj:

https://listen.warroom.org/
https://www.washingtonpost.com/politics/2023/10/17/sean-hannity-jim-jordan-speaker/

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info