Tož, mainstream ji nadává do fašistů, antimainstream ji považuje za liberálku…

Meloni jako vítěz předčasných voleb na podzim 2022

Loni v červenci padla vláda globalistických politiků levice a někdejší naděje na lepší časy v Itálii hnutí 5 hvězd, rozkol kvůli covidu, válce na Ukrajině a dalších tlaků, tak zapříčinil předčasné volby. Ty plně využila pravicová národovecká koalice tří lídrů. Georgia Meloni (Bratři Itálie), Matteo Salvini (Lega) Silvio Berlusconi (Lid svobody) předčasné volny v září 2022 vyhráli. Meloni tak zamířila do funkce premiérky Itálie a do sídla vlády v paláci Chigi.

„Před rokem jsme dostali úkol vést Itálii. Čest a obrovská zodpovědnost v nejistém a komplikovaném historickém okamžiku. Slíbili jsme občanům, že opustíme lepší Itálii, než jakou jsme našli, národ, na který můžeme být hrdí a který bude hrát ve světě vedoucí roli, a to je to, co děláme. Mnoho cílů bylo dosaženo, mnoho dalších přijde. Jsme teprve na začátku, cesta před námi je ještě dlouhá a klikatá, ale se vztyčenou hlavou budeme pokračovat v těch odvážných rozhodnutích, které nebyly učiněny příliš dlouho. Před rokem jsme psali historii. Nyní píšeme budoucnost Itálie.“ premiérka Itálie Georgia Meloni.

„Všechno nejlepší k narozeninám vládě, kterou si Italové vybrali a přáli si, silnému a kompaktnímu týmu, který v těchto prvních měsících a v následujících čtyřech letech (bych řekl, že deset) pracoval a bude pracovat s odvahou a poctivostí. Beze strachu a se vztyčenou hlavou, navzdory hrozbám a zkouškám, pro dobro Italů. Každému z vás z celého srdce DĚKUJI nejen za váš hlas, ale především za vaši přízeň, důvěru a podporu.“ Matteo Salvini, vicepremier & ministr dopravy Itálie

Tři hlavní programové body vlády Meloni – Salvini

Itálie blokuje lodě neziskovkám pašerákům migrantů, podle nového zákona vlády Meloni & Salviniho

Itálie blokuje loď „Open Arms“ pro pomoc ilegálním migrantům

Nevládní organizaci Open Arms byla zablokována loď a hrozí jí pokuta až 10 000 €uro za porušení italských imigračních pravidel. Nový zákon (platný od začátku října 2023) vyžaduje, aby se lodě po každé plavbě vrátily do přístavu určeného italskou pobřežní stráží.

Veřejnoprávní média a návrat do normálu

„Rezignoval šéf veřejnoprávní Radiotelevisione Italiana, z funkce brzy odejdou i významní ředitelé několika italských oper. Vše nasvědčuje tomu, že krajně pravicová vláda premiérky Giorgie Meloniové zvyšuje své úsilí o ovládnutí kulturní i veřejnoprávní služby v zemi, všímá si zpravodajská televizní stanice Euronews.“

LGBTQ komunita a zákaz zapsání do matrik nebiologických rodičů

„Meloniová“ znemožnila LGBTQ+ párům zapsat své děti do občanského registru a na začátku letošního roku prohlásila, že podle jejího přesvědčení si „dítě zaslouží jen to nejlepší, tedy matku a otce“. To znamená, že v rodných listech může být uveden pouze biologický rodič dítěte. Náhradní mateřství je v Itálii nezákonné a nebyly legalizovány ani sňatky homosexuálů.

„Jsem pravicová žena a hrdě podporuji ženská témata. V posledních letech jsme musely snášet opovržení a rasismus ze strany feministek. Možná, že pokud je feminismus pojímán tímto způsobem, jde spíše o ideologii než o gender a podstatu.“ řekla Meloni.

Meloni jako renegátka Aspenu

Tvrzení, že Meloni je jen loutka globalismu, je zcestné. Ono vymést ten „Augiášův chlév“, za ta desetiletí není jednoduché. Návrat k normálu prostě trvá a můžeme být rádi, že se Itálie snaží v tom všem marasmu v Evropě o svoji suverenní politiku. Mít Meloni v Praze, mohli bychom si gratulovat…

Další body programu vlády Meloni & Salvini zde:

Autor: Redakce, 25.10.2023

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info