Tož, příští volby do Europarlamentu mají dle průzkumů přinést velké zisky pro euroskeptické strany na celém kontinentu…

Evropské volby do Evropského parlamentu, které se budou konat v červnu 2024, budou po „brexitu“ prvními volbami bez účasti Spojeného království.

A nejnovější průzkum od Europe Elects poukazuje na velké zisky, které znepokojí mnoho eurofilů v Bruselu.

Po sérii zisků pro euroskeptické strany v zemích jako je Švédsko a Finsko v celostátních volbách, které vyústily ve změny vlády, se podobný trend zdá pravděpodobný i pro eurovolby 24.

Ve skutečnosti by největší stranou v Evropském parlamentu po příštím hlasování mohli být Bratři Itálie italské premiérky Giorgi Meloni, kteří jsou na cestě k získání 25 křesel. Prognóza Europe Elects ukazuje, že Meloni a její strana bude mít zvoleno více europoslanců než kterákoli jiná strana v Evropě.

Od té doby, co se Meloni stala italskou premiérkou, navázala úzké spojenectví s britským premiérem Rishi Sunakem, přičemž dvojice prosazuje tvrdší strategii, pokud jde o boj proti nelegální migraci.

Kromě tohoto dramatického posunu v Itálii se v současné době předpokládá, že Národní sdružení Marine Le Penové získá 24 křesel, stejně jako konzervativní Španělská lidová strana.

Příští volby do EU mají v současnosti přinést velké zisky pro euroskeptické strany na celém kontinentu.

Velký počet křesel v Německu mají získat také někdejší konzervativci CDU s 21 křesly. Od roku 2019 by to však byl pokles.
Strana, která má v současné době v Německu dosáhnout velkých zisků, by byla Alternativa pro Německo, která by podle této nejnovější prognózy mohla téměř zdvojnásobit svůj počet křesel z 11 na 20.

Německá AfD označila Evropskou unii za „neúspěšný projekt“, když zahájila tímto heslem svůj program pro evropské volby.

Jedinou levicovou stranou, která by měla být v první šestce největších z hlediska počtu poslanců za národní strany, je španělská Socialistická dělnická strana.

Autor: Redakce, 31.10.2023

Zdroj:

https://www.gbnews.com/opinion/eu-eurosceptic-revolt

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023