Tož, náhrada původních obyvatel pod taktovkou Zelených pokračuje…

Zelený starosta Lyonu, Grégory Doucet, vyvolal kontroverzi poté, co slavnostně otevřel mešitu

Starosta Lyonu slavnostně otevřel mešitu imáma Malika. Mnoho politických osobností ho kritizuje za proměnlivý výklad sekularismu Francouzské republiky.

Sekularismus je pro Zelené proměnlivý

Starosta za Zelené (EELV Lyon), Grégory Doucet, slavnostně otevřel mešitu imáma Malika v 7. obvodu ve středu 25. října 2023. Zvolený úředník položil první kámen náboženské budovy v roce 2020. Někteří volení představitelé hájili přítomnost starosty na inauguraci této nové mešity. 

Pravice je nespokojená, kvůli porušení sekularismu

„Odmítněte vstoupit do katolické baziliky Fourvière, ale souhlaste s přestřižením pásky při inauguraci mešity imáma Malika v 7. obvodu Lyonu. To vše ve jménu „sekularismu“. Krajní levice je ztracena ve svých nesrovnalostech,“ píše Béatrice de Montille, zvolená za Republikány (LR). 

Tváří v tvář kritice starosta Grégory Doucet, tvrdí, že respektuje principy sekularismu. „Je pro mě důležité, aby ji věřící, bez ohledu na jejich víru, mohli praktikovat v důstojných podmínkách. Jsem zde svědkem inaugurace bohoslužebných míst se státem,“ píše Grégory Doucet s odkazem na článek 1 zákona o sekularismu z roku 1905. Dodává: „Republika neuznává (…) žádné náboženství“, starosta ujišťuje, že „Mojí úlohou jako voleného představitele Republiky je neúčastnit se náboženského obřadu, ať je jakékoli povahy“, opakujíc podmínky článku 2, přestřihnout pásku nové budovy ovšem mohu.“

Autor: Redakce, 1.11.2023

Zdroj:

https://www.facebook.com/gregorydoucetlyon

https://www.facebook.com/mosqueedegerland/

https://www.valeursactuelles.com/politique/le-maire-ecolo-de-lyon-gregory-doucet-suscite-la-polemique-apres-avoir-inaugure-une-mosquee

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023