Tož, volby budou až za tři roky, ale favorité jsou zjevně jasní už dnes…

Podle průzkumu Ifop-Fiducial by v prvním kole vedl kandidát RN, neboli Marine Le Pen. Druhým je Édouard Philippe, někdejší předseda vlády a dnes starosta francouzského města Le Havre.

Do příštích prezidentských voleb je ještě daleko, více než tři roky, ale začínají se rýsovat velmi jasní favorité. průzkumu Ifop-Fiducial, který zadal Le Figaro, se zdá, že určité trendy se skutečně potvrzují. Marine Le Penová by se v prvním kole dostala na první místo s 31 % až 33 % hlasů. „To svědčí o univerzální volební struktuře, která je podobná struktuře vládní strany.“

„Historické slabiny RN zůstávají, ale byly částečně vymazány“, vysvětluje generální ředitel Ifop Frédéric Dabi. Pouze Édouard Philippe by dokázal zmenšit rozdíl oproti Marine Le Penové by měl 25 %. 

„Má však stejné slabiny jako někdejší kandidát Macron: má pouze podporu 22 % mezi zaměstnanci a 16 % v oblíbených kategoriích,“ říká generální ředitel Ifop Frédéric Dabi.

Dalším zmíněným pravicovým kandidátem je někdejší kandidát Eric Zemmour, který skončil při minulých volbách v roce 2022 na čtvrtém místě. Ten by dnes měl 8 %.

Jean-Luc Mélenchon ztrácí půdu pod nohama

Konečně na krajní levici politického spektra by byl Jean-Luc Mélenchon opět třetím mužem prezidentských voleb, který by v lepším případě získal 15 % hlasů. Mélenchon dokonce ztratil až 5 bodů v hlasování oproti loňskému roku při volbě prezidenta. Jeho levicoví konkurenti zůstávají pozadu, zejména Fabien Roussel, navzdory trojnásobnému skóre ve srovnání s rokem 2022 (7,5 %) nebo Marine Tonnelier (1,6 % ku 2 %).

Autor: Redakce, 2.11.2023

Zdroj:

https://www.facebook.com/edouardphilippelh

https://www.facebook.com/MarineLePen

https://www.valeursactuelles.com/politique/presidentielle-2027-marine-le-pen-en-tete-edouard-philippe-leader-de-la-majorite-selon-un-sondage

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023