Tož, Bavoři už to „multikulturní obohacení zjevně nechtějí“…

„Wir schaffen das!“

Vloupání, sexuální obtěžování, krádeže – bavorská komunita má migrantů dost. Z vlastní iniciativy zavírá uprchlické domovy. Starosta vysvětluje, proč a jak to funguje.

První německá obec chce přestat ubytovávat žadatele o azyl. Vysvětlil to starosta Gachenbachu v hornobavorském okrese Neuburg-Schrobenhausen Alfred Lengler (CSU). Většina z 2300 obyvatel se zřejmě cítí být migranty terorizována.

„Úplný konec. „Vypověděl jsem to, co může obec vypovědět,“ řekl Lengler a prohlásil, že obě azylová zařízení budou uzavřena. Jedno patří obci, druhé je v soukromém vlastnictví: „Smlouvu jsem ale neprodloužil a ani neprodloužím,“ hlásil starosta„Koncem listopadu je konec.“ A obec ukončuje ubytování k 1. lednu 2024. Lengler„Pak budou obě budovy strženy.“

Kriminalita migrantů

Dosud okresy požadovaly, aby jejich komunity ubytovaly určitý počet migrantů. Ale Gachenbach, který leží mezi Ingolstadtem a Augsburgem, se toho už držet nechce. Starosta věří ve vítězství: „A když přijde správce městské části a řekne, že potřebuji ubytování, tak řeknu: Najděte nějaké, ale ne u nás.“

Problém s žadateli o azyl začal, když do Gachenbachu v roce 2019 přišli Afričané. Od té doby už zřejmě nic nebylo jako dřív. Podle vůdce komunity migranti osahávali ženy, „chtěli je políbit a všemožné věci“. Přes svůj křik neopustili své oběti, dokonce je následovali do kostela a narušili mši.

V Gachenbachu nemají semaforové party šanci

Komunita v současné době trpí řadou vloupání. Žádný z nich zatím není vyřešen. Starosta a obyvatelé ale migranty podezřívají. V oblasti panuje také strach. Když pouliční osvětlení na několik dní zhaslo, lidé na něj naléhali, aby je co nejrychleji opravili. Protože už se neodvážili vyjít za tmy za dveře.

Vyhrocená situace s žadateli o azyl se promítla i do výsledků zemských voleb před téměř čtyřmi týdny. V okrese získaly Semaforové strany (spolková koalice SPD-FDP-Zelení) celkem 11,4 procent. Zelení tvořili 6,5 procenta, SPD 2,7 procenta a FDP 2,2 procenta. CSU (36,8)Svobodní voliči (33,2) a AfD (14,8 procenta) však dosáhly 74,8 procenta.

Autor: Redakce, 6.11.2023

Zdroj:

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023

mestankurier.info