Tož, na Balkáně se snaží tři muži o spolupráci tří států...

Viktor Orbán – Aleksander Vučič – Milorad Dodik – (Jeden premiér a dva prezidenti)

O víkendu se na smuteční akci (pohřeb Istvana Pastora, muž, který byl léta nejsilnějším článkem ve spojení Srbů a Maďarů), setkal premiér Maďarska Orbán s prezidentem Srbska Alexanderem Vučičem a prezidentem republiky Srbské v rámci Bosny & Hercegoviny Miloradem Dodikem.

Tito tři muži udávají v svých zemích směr. Jejich spolupráce, kdy se snaží budovat infrastrukturu (dálnice, silnice, železnice) i společné podniky, je také založena na surovinách z Ruska (ropa, plyn) a technologiích z Číny. Všechny tři státy jdou tedy proti směru „diktátu“ EU & NATO.

Nedávno se na summitu v Pekingu účastnili osobně Viktor Orbán za Maďarsko a Alexander Vučič za Srbsko, oběma zemím to přinese investice za miliardy…

Iniciativa „Nová hedvábná stezka“, vybudovala elektrárny, silnice, železnice a přístavy po celém světě a prohloubila vztahy Číny s Afrikou, Asií, Latinskou Amerikou a Blízkým východem. Jde o hlavní součást snahy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby Čína hrála větší roli v globálních záležitostech.

Smlouvy na investice podepsal i Viktor Orbán za Maďarsko. Orbán i Vučič jsou jediní politici z Evropy, kteří se summitu účastnili a dohodli tak investice do střední Evropy, za mnoho set miliard dolarů.

Čína se stala hlavním financovatelem rozvojových projektů v rámci BRF, stejně jako Světová banka. Čínská vláda říká, že iniciativa zahájila více než 3 000 projektů a „galvanizovala“ investice ve výši téměř 1 bilionu dolarů.

Dohoda o volném obchodu otevírá nové obzory ve vztazích mezi Srbskem a Čínou, říká srbský prezident Aleksandar Vučić. Prezident Srbska Aleksandar Vučić se v Pekingu setkal s prezidentem Čínské lidové republiky Si Ťin-pchingem i prezidentem Ruska Vladimírem Putinem, stejně tak i se setkal premiér Maďarska Viktor Orbán s prezidentem Ruska a Číny. Do Ruska teď v listopadu cestuje i prezident republiky Srbské v rámci BiH Milorad Dodik.

Největší akcí ve spolupráci s Čínou je momentálně rychlodráha na železničním koridoru Bělehrad – Budapešť, dnes trvá jízda vlakem 6 hodin. Rychlodráhou to bude trvat 2,5 hodin. Hlavní koridor už je skoro hotový.

Nejde jen o cesty turistické, ale i pracovní a obchodní, to samozřejmě pomůže jak Maďarsku, tak Srbsku.

V Česku si o podobné železniční rychlodráze, můžeme nechat jen zdát…

Autor: Redakce, 7.11.2023

Zdroj:

https://www.facebook.com/buducnostsrbijeavucic/posts/885402786506202
https://miniszterelnok.hu/pasztor-istvan-osszebekitette-a-magyar-es-a-szerb-nepet/

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info