Tož, podpora Trumpa mezi republikánskými voliči zůstává konzistentní, podporuje ho přibližně 6 z 10 voličů…

Pouhých 10 týdnů do zahájení prezidentské primární sezóny v Iowě zůstává republikánská krajina do značné míry nezměněna. Donald Trump, bývalý prezident, si udržuje značný náskok v národních průzkumech veřejného mínění, přičemž primární voliči Republikánské strany ho stále považují za nejsilnějšího kandidáta na souboj s prezidentem Bidenem. 

„Většina těchto voličů by Trumpa horlivě podpořila, pokud by si nominaci zajistil znovu“, uvedla CBS News.

Podpora Trumpa mezi republikánskými voliči zůstává konzistentní, podporuje ho přibližně 6 z 10 voličů. Většina těchto voličů věnuje malou pozornost obviněním vzneseným proti němu a tato obvinění mají minimální dopad na jejich hodnocení vhodnosti bývalého prezidenta na znovuzvolení do úřadu.

Neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že nedávné soudní řízení zvýšilo obavy o Trumpovu volitelnost ve všeobecných volbách. Naopak výrazná většina věří, že Trump by Bidena v odvetném zápase definitivně porazil. Navíc většina ostatních kandidátů GOP zaostává z hlediska vnímané volitelnosti.

Většina republikánských voličů vyjadřuje svou nadšenou podporu Trumpovi, pokud si zajistí nominaci v roce 2024. Podíl voličů pevně za Trumpem se však nezvýšil. Zhruba čtvrtina zvažuje pouze Trumpa, zatímco polovina uvažuje Trumpa spolu s nejméně jedním dalším kandidátem.

Trumpovi voliči, kteří berou v úvahu jiné kandidáty, často uvádějí jako primární faktor „Vidět, co se stane v budoucnu s Trumpem“, zatímco voliči, kteří nejsou Trumpovi, mají větší sklon zmiňovat se o sledování debat a poznávání jiných kandidátů.

Pouze třetina republikánských primárních voličů však pozorně sleduje nominační klání a většina nadále zvažuje více kandidátů, přičemž u voličů, kteří nejsou „omámeni“  Trumpem, je pravděpodobnější, že tak učiní. Pozornost voličů se obvykle zintenzivňuje, když jsou skutečné hlasy odevzdávány v prvních soutěžích o nominaci, což může být klíčem k vývoji závodu.

Autor: Redakce, 8.11.2023

Zdroj:

https://www.cbsnews.com/news/poll-trump-leads-republican-field-gop-2023-11-06/

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info