Tož, to je , ale zjevně Bruselu & Washingtonu jedno…

Zahraničněpolitický mluvčí poslaneckého klubu AfD v německém Bundestagu Petr Bystroň a lídr kandidátkyAfD do evropských voleb v roce 2024 Maximilian Krah ostře oponují sdělení Evropské komise, že podmínky pro zahájení přístupových jednání s Ukrajinou jsou téměř splněny. neboli jsou skoro všechny jsou splněny. 

V prohlášení zveřejněném v Berlíně poslanec Bundestagu Petr Bystroň zdůraznil: 

„Žebrání EU o pochybné kandidáty odhaluje úpadek této organizace. Ukrajina nesplňuje přístupová kritéria.“ 

Slovy politika AfD „je jedno“, zda komunikace EU v tomto ohledu byla vedena z geopolitických důvodů, nebo byla „pouze zamýšlena jako symbolické gesto pro Ukrajince demoralizované nedostatek úspěchu na bojišti – Toto oznámení je zásadně špatné!“

Bystroň připomněl , že ještě před vojenskou eskalací krize měla Ukrajina vážné demokratické deficity a byla jednou z „nejzkorumpovanějších zemí světa“. „Až do 90. let EU důsledně držela takové kandidáty přede dveřmi. Teď jim natahuje červený koberec,“ kritizoval zahraniční expert AfD.

Maximilian Krah : „Za hranice reality“

Lídr kandidátky AfD do evropských voleb europoslanec Maximilian Krah, rovněž člen federálního výkonného výboru AfD, označil brzké přistoupení Ukrajiny přislíbené Evropskou komisí za „zcela mimo realitu“. Ukrajina nesplňuje ani kritéria pro přijetí, ani k takovému přistoupení po mírové smlouvě nedojde.„Zbývá doufat, že jde o čistě symbolické gesto, kterého budeme v budoucnu ušetřeni,“ zdůraznil evropský politik AfD.

Autor: Redakce, 10.11.2023

Zdroj:

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info