Tož, Maďarsko si řeší svoji zahraniční politiku jako suverén…

Venezuelský ministr zahraničí Yvan Gil uvedl, že dohoda o spolupráci se mimo jiné týká oblastí, jako je zemědělství, vzdělávání, technologie a energetika

Smlouva byla podepsána v rámci návštěvy maďarského ministra zahraničních věcí Petera Szijjarta ve Venezuele za účelem posílení strategické spolupráce mezi oběma národy. Tato spolupráce zahrnuje aliance v oblasti vědy a techniky, ropy, zemědělství a univerzitního vzdělávání, uvedla venezuelská vláda v tiskové zprávě. 

Mezi oblasti dohody, které by se zhmotnily nejrychleji, by bylo vzdělávání, přičemž Maďarsko v krátké době obdrží 25 venezuelských stipendistů na akademické vzdělání, řekl Gil.   

Tweet zní: „Společně s důležitými orgány bolivarijské vlády jsme předsedali plenárnímu zasedání s delegací doprovázející maďarského ministra zahraničí Pétera Szijjártó, abychom projednali nové projekty krátkodobé a dlouhodobé spolupráce mezi našimi národy. „

Gil řekl, že strany diskutovaly o několika relevantních otázkách, mezi nimi o jednostranných donucovacích sankcích uvalených na Venezuelu vládou USA (od kterých USA pozvolna ustupuje) a jejími spojenci. Gil v tomto ohledu poděkoval Maďarsku za jeho pozici a vyzdvihl dlouhou historii diplomatických vztahů s velkým potenciálem, který by měl být plně využit.

Tweet zní: „Prezident Nicolás Maduro přijímá ministra zahraničních věcí a zahraničního obchodu Maďarska.“

Ministr zahraničí Peter Szijjarto za sebe řekl, že jeho národ je rád, že některé sankce uvalené na Venezuelu byly zmírněny. Szijjártó vyjádřil naději, že jednostranná opatření se stanou ještě flexibilnějšími pro rozšíření jednání a dohod s jihoamerickou zemí a že je rád a váží si toho, že je ve Venezuele Maďarská diplomacie jako první.

Zdůraznil také společné názory obou národů, konkrétně význam, který Maďarsko a Venezuela přikládají míru, nevměšování a sebeurčení národů.„Naše zahraniční politika je založena na podpoře suverenity, chtěli bychom co nejlepší kontakty s Venezuelou pod vzájemnou podporou,“ řekl Szijjártó.  

Autor: Redakce, 13.11.2023

Zdroj:

https://www.facebook.com/szijjarto.peter.official/posts/870365364556758

https://www.facebook.com/szijjarto.peter.official/posts/870323824560912
https://www.telesurenglish.net/news/Venezuela-and-Hungary-Strengthen-Strategic-Cooperation-20231110-0017.html

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info