Tož, ve Francouzském parlamentu se rozpadla levicová koalice, kvůli podpoře islamistů…

„Nupes žil, ale je konec“: Fabien Roussel oznamuje národní tajemník odchod komunistů (PCF) z levé aliance

„Tohle bolí levici. Chci přejít do jiné fáze. Nupesové žili, je konec. Pro PCF je to jasné: opouštíme tuto koalici“. Fabien Roussel reagoval na fámy, které kolují již několik týdnů o odchodu komunistické strany z Nupes. Národní tajemník strany potvrdil, že vystupuje z levicového svazu.

„La Nupes se dostal do slepé uličky, mimo jiné kvůli postojům, které zaujal Jean-Luc Mélenchon,“ řekl Fabien Roussel a obvinil La France insoumise z toho, že „poškozuje levici“.

„Jean-Luc Mélenchon se rozhodl podporovat islámské teroristy z HAMAS a antisemitismus v ulicích měst ve Francii“

„Musíme znovu najít mírové klima“

Fabien Roussel se však neobrací zády k možnosti nového budoucího spojenectví levice, ale tentokrát „s jinými“ partnery. „Potřebujeme vybudovat shromáždění levice a ekologů, které promluví ke všem Francouzům, abychom našli mírové klima, vybudovali velmi široké shromáždění,“ vysvětlil.

Nupes je složen z komunistů, socialistů, zelených atd…část z nic se rozhodla pro podporu demonstrací muslimů ve Francii, kteří vyzývají k zabíjení židů ve Francii a ke zničení Izraele.

Autor: Redakce, 14.11.2023

Zdroj:

https://www.valeursactuelles.com/politique/la-nupes-a-vecu-cest-termine-fabien-roussel-annonce-le-depart-du-pcf-de-lalliance-de-la-gauche

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info