Tož, Němci jsou v takových věcech pořádní…

Důchodkyně přemístěna. Ještě neví kam

Po 23 letech se má ze svého bytu vystěhovat důchodkyně. Žena se to dozvěděla v den svých 77. narozenin, kdy se u jejích dveří náhle objevili dva zaměstnanci města Würzburg.

Krystyna Thiele vysvětluje: „Řekli mi, že byt je pro mě samotnou příliš velký a že potřebují můj byt pro uprchlickou rodinu.“

Na otázku, kam má jít, se žena dozví, že bude přestěhována do „jiného bytu nebo společného bytu“, a to na konci měsíce.

Bylo jí také řečeno, že by si měla „sbalit věci a prodat nebo vyhodit polovinu svého nábytku“. Stařenka, která bydlí na necelých 44 metrech čtverečních, písemné oznámení od města nedostala.

Volné byty jsou městem považovány za nouzové ubytování a nejsou ve skutečnosti určeny k trvalému ubytování osob. Nicméně Krystyna Thiele byla opakovaně udělena šestiměsíční prodloužení na 23 let.

Žena vysvětluje, že žije z pouhých 690,52 €uro v důchodu. Nemůže si tak pronajmout byt na otevřeném trhu s bydlením. Nízký „poplatek za užívání“ 253 €uro za byt byla vždy schopna zaplatit sama.

V zásadě je byt paní Thiele vhodný pro ubytování více lidí nebo rodiny, říkají teď úřady. Vzhledem k tomu, že město Würzburg v současné době již není schopno ubytovat vícečlenné rodiny, byl zvažován byt paní Thiele.

Důchodce bude nyní ubytován ve „sdíleném bytě vhodném pro seniory“, vysvětluje městská tisková kancelář Mainpostu. Dopis o tom však žena zatím nedostala. 14 dní před přestěhováním ještě nezná svou novou adresu. Zaměstnanci města jí teprve 16. listopadu přivezli šest stěhovacích krabic.

Autor: Redakce, 21.11.2023

Zdroj:

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info