Tož, padá Německo, něco si přej…

Šéf značky VW Thomas Schäfer oznámil, že s ohledem na současnou situaci německé automobilky zruší pracovní místa.

 „S mnoha našimi předchozími strukturami, procesy a vysokými náklady již nejsme konkurenceschopní jako značka VW,“ řekl Schäfer na valné hromadě stewardů ve Wolfsburgu. Společnost proto musí „řešit kritické problémy, včetně personálu“.

Ostatní výrobci automobilů, jako je Tesla, v minulosti snížili své výrobní náklady tak masivně, že nyní mají výrazně vyšší zisk na prodané auto. VW nyní musí následovat, aby zůstal konkurenceschopný. Schäferův kolega, ředitel lidských zdrojů VW Gunnar Kilian, uvedl jako možné řešení problému více pozic na částečný úvazek pro starší pracovníky. „Musíme důsledně vnímat demografickou křivku jako výhodu,“.

VW je dlouhodobě pod tlakem

Vrcholový management a podniková rada v současnosti vyjednávají program větší efektivity ve firmě, který má ušetřit celkem 10 miliard €uro. Konkrétní rozhodnutí zatím nejsou. Na pracovní schůzce ve Wolfsburgu 6. prosince budou zaměstnanci informováni o stavu jednání. Cílem společnosti je rozhodnout o hlavních změnách v aktuálním kalendářním roce.

Dolnosaská skupina kvůli finančním problémům přijala opatření už na začátku listopadu. Jak tehdy informoval Business Insider, automobilka se dočasně rozhodla nenajímat nové zaměstnance v pobočkách ve Wolfsburgu, Hannoveru, Braunschweigu, Emdenu, Salzgitteru a Kasselu. 

Autor: Redakce, 28.11.2023

Zdroj:

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info