Tož, Zelení jsou největší nepřátelé přírody…

Německý Reinhardswald je původem legend, Grimmových pohádek a domovem zvířat. Nyní musí část pohádkového lesa ustoupit expanzi větrných elektráren. Střetají se ochránci přírody a klimatu

Začalo odlesňování částí lesa Reinhard za účelem výstavby větrných turbín. V lese, známém z různých pohádek Grimmů, rostou stromy staré až 200 let. Nyní se uvolňují pro celodálniční stavební silnice. Protože v lese kolem hradu Šípková Růženka Sababurg má být postaveno 18 větrných turbín.

Proti výstavbě větrných turbín je devět z jedenácti starostů sousedních obcí, například starosta Wesertalu Cornelius Turrey (SPD). „Způsobil to stát Hesensko, Habeck to podporuje.“Zelení ve federální vládě chtějí větrné turbíny v lese. A to bez rýmu a důvodu. Máme obavy o požární ochranu, znečištění pitné vody, hluk pro občany,“ řekl deníku Bild .

Zelený ministr hájí odlesňování

Tento podnik vede současná ministryně životního prostředí Hesenska Priska Hinz (Zelení), protože les nepatří žádné ze sousedních obcí, ale státu Hesensko. Zelená politička projekt v rozhovoru pro Bild obhajovala: „Větrná energie rozhodujícím způsobem přispívá k energetickému přechodu a k ochraně přírody. To je jediný způsob, jak zachovat lesy a důležité ekosystémy.“

Od zahájení stavby 241 metrů vysokých větrných turbín unikají z Reinhardswaldu zvířata, včetně rysů, kterých bylo v roce 2018 jen kolem 130 zvířat. Žádní klimatičtí aktivisté nedemonstrovali proti odlesňování a ničení přirozeného prostředí vzácných zvířat.

Podaří se ještě zachránit pohádkový les?

Tragédie pro památkáře a nositele spolkového záslužného kříže Hermanna-Josefa Rappa. V lese pracuje od roku 1972, nejprve jako lesník a v důchodu jako odborník, který vedl kolem 1000 komentovaných prohlídek. Je považován za „hlas Reinhardswaldu“. Bildu řekl, že lituje odlesňování svého lesa: „Je to pokladnice evropských lesů. Soubor speciální třídy. Nemůžete to obětovat chamtivé lize větrných elektráren.“ Rapp je zapojen do iniciativy „ Zachraňte Reinhardswald “.

Naděje pro něj a okolní obce spočívá v hesenském premiérovi Borisi Rheinovi (CDU). Po zemských volbách oznámil, že v budoucnu bude vládnout bez Zelených a místo toho s SPD.

Hlavním hybatelem výstavby větrných turbín je však Berlín. Do roku 2035 má být celá dodávka elektřiny převedena na větrnou a solární energii. To chce ministr hospodářství Robert Habeck ze Zelených. Počátkem letošního roku nechal v zákoně zakotvit, že rozšiřování větrných elektráren je nadřazeným veřejným zájmem a slouží veřejné bezpečnosti státu.

Autor: Redakce, 7.12.2023

Zdroj:

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023

mestankurier.info