Tož, woketeroristé postupují dál…

Wokisté rozjeli petici proti budoucí stanici pařížského metra Serge Gainsbourg

Petice, jejímž cílem je postavit se proti myšlence, aby budoucí stanice na lince 11 pařížského metra nesla jméno umělce, který hrál písně pojednávající o „sadistických feminicidách a incestních znásilněních“, dosud shromáždila více než 3000 podpisů.

Práce na prodloužení linky 11 pařížského metra do Rosny-Bois-Perrier, probíhají od roku 2016. Plánuje se šest nových stanic, které mají zlepšit služby na blízkém a středním předměstí Paříže, včetně stanice „Serge“ . -Gainsbourg se nachází ve čtvrti Lilas. Toto jméno však vzbuzuje protest 3400 signatářů petice zveřejněné online na Change.org.

V roce 2013 vyjádřil podporu umělcovu jménu pro budoucí stanici metra tehdejší starosta, člen Socialistické strany Daniel Guiraud, v současnosti vicestarosta Velké Paříže. Serge Gainsbourg je přirozeně spojován s jednou z jeho nejslavnějších písní, „Le Poinçonneur des Lilas“, vydanou v roce 1958. Tato píseň evokuje komunu a dává hlas zaměstnanci pařížského metra, který je odpovědný za prorážení lístků cestujícím a evokuje jeho každodenní život.

Kontroverze, která nepolevuje

Petice je založena na zpěvákově záměrně provokativní image a tvorbě, zmiňuje zejména klip „Lemon Incest“, kde můžeme vidět Serge Gainsbourga po boku jeho dcery Charlotte ve velké posteli, jeho v košili a ji ve spodním prádle. „Jsme pobouřeni, že jeho osoba je v centru pozornosti pařížského metra. „Násilí na ženách a pedokriminální, až incestní tendence Serge Gainsbourga jsou kritizovány“, píše například jistá Marie G. Pro autorku petice by tato pocta představovala „plivnutí do tváře obětí na čas takzvaného naslouchání obětem násilí jako politická priorita.“

V roce 2022 Marie-Christine Natta, autorka knihy Serge Gainsbourg, odhalila povahu umělcových vztahů se ženami. “Za tuto špatnou pověst byl trochu zodpovědný, protože si pečlivě udržoval image misogynisty. V jeho intimních vztazích je to něco jiného. Jeho první manželka Lise Lévitzky řekla, že málokdy poznala muže, který by měl takový smysl pro vzájemnost . » Poté vysvětlila, že zpěvák by dnes nenáviděl „moralismus a puritanismus zprostředkovaný wokismem “.

Autor: Redakce, 16.12.2023

Zdroj:

https://www.valeursactuelles.com/societe/un-misogyne-notoire-la-future-station-du-metro-parisien-serge-gainsbourg-suscite-la-polemique

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info