Tož, likvidace Gerarda pokračuje…

Gerard Depardieu byl zbaven Řádu Quebecu

Quebecký premiér Francois Legault doporučil, aby byla francouzská filmová hvězda odejmut řád, Ordre national, jehož mottem je „Čest lidu Québecu“,'“ zní prohlášení z kanceláře premiéra. Depardieu byl jmenován do řádu v roce 2002 bývalým premiérem Bernardem Landrym.

„Rozhodl jsem se rozhodl nařídit, aby byl s okamžitou platností vyškrtnut z řádu.“ řekl Quebecký premiér Francois Legault

Conseil de l’Ordre national du Québec je nezávislý orgán devíti volených lidí z řádu. Premiér může vyznamenání odebrat na doporučení rady.

Řád byl založen v roce 1984 a je nejprestižnějším vyznamenáním uděleným vládou Quebecu.

Gérard Depardieu přichází o titul čestného občana belgické obce

Magistrát města Estaimpuis v Belgii rozhodl o odebrání titulu čestného občana uděleného Gérardu Depardieuovi.

Tento titul mu byl udělen v létě 2013, kdy v regionu žil. Představitelé města, starosta a radní, v tiskové zprávě vysvětlili, že odvolání bylo motivováno prohlášeními francouzského herce v programu Complément d’investigation on France 2, který je považován za odporující hodnotám obhajovaným obcí Estaimpuis.

Depardieu se vrací do Belgie

V posledních dnech několik belgických médií informovalo, že se Gérard Depardieu vrátí do Belgie, přesněji do regionu z Tournai na západě poblíž francouzských hranic, kde se herec usadil již v letech 2012–2013.

Obec Tournai potvrdila, že herec, který na konci prosince dosáhne věku 75 let, v současné době pobývá v domě na svazích Mont-Saint-Aubert, vesnice v obci Tournai.

Francie zbavuje herce řádu čestné legie

Ministryně kultury Rima Abdul Malaková prohlásila, že nechala zahájit disciplinární řízení, které by mohlo vyústit v odebrání vyznamenání řádu čestné legie. Depardieu v reakci na to dal vyznamenání k dispozici.

Herec je terčem stížností na znásilnění a sexuální napadení

Francouzský herec je od roku 2020 obžalován ze znásilnění a sexuálního napadení po obvinění herečky Charlotte Arnouldové. Hélène Darras na něj podala novou stížnost za sexuální napadení. Celkem nejméně šestnáct žen, z nichž třináct loni v dubnu svědčilo proti Depardieu, herce viní ze sexismu a sexuálního násilí.

Autor: Redakce, 19.12.2023

Zdroj:

https://www.valeursactuelles.com/societe/affaire-gerard-depardieu-lacteur-perd-son-titre-de-citoyen-dhonneur-dune-commune-belge

https://montreal.ctvnews.ca/gerard-depardieu-stripped-of-order-of-quebec-after-vulgar-comments-caught-on-camera-1.6685876

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info