Tož, Rakousko-Uhersko 2.0 žije…

Vídeňská univerzita v Kahlenbergu má od jara nového většinového vlastníka: Mathias Corvinus Collegium (MCC). 

Zprávy z médií potvrzují, že maďarský think tank má velmi blízko k premiérovi Viktoru Orbánovi. V nové univerzitní radě, která má radit vedení univerzity ve strategických otázkách, je zastoupena i bývalá ministryně lidovců ÖVP Elisabeth Köstinger.

Podle univerzitního modulu by Köstinger měla přinést své zkušenosti z Evropského parlamentu a jako ministryně zemědělství, udržitelnosti a cestovního ruchu do univerzitní rady. „Jsem přesvědčena, že nový většinový vlastník MCC vytvoří pro výzkumnou lokalitu cestovního ruchu velký potenciál a ráda svými letitými zkušenostmi a odpovídající sítí významně přispěji k pozitivnímu dalšímu rozvoji,“ uvedla jako blízký společník bývalého Kancléř ÖVP Sebastian Kurz.

Zoltan Szalai (předseda), Botond Varga a Balázs Szepesi byli vysláni jako zástupci vlastníků do univerzitní rady anglicky mluvící soukromé vysoké školy se zaměřením na cestovní ruch. Kasia Greco byla nominována Vídeňskou obchodní a průmyslovou komorou spolu s Karimem Jalloulem (zástupce obchodu nebo veřejné instituce) a také Rony G. Flatscherem (Vídeňská univerzita ekonomie a obchodu) a Alfred S. Posamentier (New York City Vysoká škola technická). Rektor a jednatel Karl Wöber je uveden jako mimořádný člen s hlasem poradním.

V současné době je na Universitě zapsáno 1 100 studentů z více než 80 zemí světa v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech.

Autor: Redakce, 20.12.2023

Zdroj:

https://www.oe24.at/oesterreich/politik/aktuell/neuer-job-fuer-ex-ministerin-koestinger/579314462

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info