Tož, Der Untergang zwei…

Jen velmi málo Němců očekává, že se jejich ekonomická situace v roce 2024 zlepší. Téměř polovina se dokonce bojí, že se to pro ně zhorší. Vynikají zejména dvě skupiny.

Celkem 41 procent Němců se obává, že se jejich vlastní ekonomická situace v příštím roce zhorší. Zejména lidé, kteří jsou již ve špatné situaci, se obávají těžkých časů, jak ukázal průzkum společnosti ARD Deutschlandtrends.

Mezi domácnostmi s příjmy nižšími než 1 500 eur čistého měsíčně očekává 47 procent, že se situace zhorší. Zlepšení však očekává jen devět procent. Ze všech domácností zhruba polovina, 46 procent, neočekává ani výrazně pozitivní, ani negativní změnu. Voliči AfD mají nadprůměrně pesimistická očekávání ohledně ekonomického vývoje – 75 procent očekává snížení vlastní prosperity.

Osoby s nízkými příjmy se obávají zejména osamělosti

Ekonomická situace zřejmě ovlivňuje i pohled na prázdniny. Zejména nízkopříjmové domácnosti v průzkumu uvedly, že se o prázdninách obávají pocitu osamělosti. S 25 procenty je toto číslo více než dvakrát vyšší než v běžné populaci, kde má takové obavy jen deset procent.

Ranní magazín položil i otázku ohledně volebních preferencí. V souladu s tím zůstává CDU na prvním místě s 30 procenty dotázaných. Druhá nejlepší dopadla AfD s 23 procenty. SPD a Zelení dosáhli po 15 procentech, FDP mohla získat pět procent voličů. Za současného stavu by Levicová strana Die Linke vstup do Bundestagu zmeškala – volila by je pouze čtyři procenta dotázaných.

Autor: Redakce, 23.12.2023

Zdroj:

https://jungefreiheit.de/wirtschaft/2023/wirtschaft-fast-die-haelfte-der-deutschen-befuerchtet-aermer-zu-werden/

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023

#mestankurier.info