Tož, v Německu začínají velké stávky…

Vláda „Semaforu zhasne“

Německo se na začátku roku 2024 potácí v masových stávkách. Farmáři, lékaři a restauratéři jsou naštvaní na vládu. Mluví se o generální stávce

Vláda socdem SPD – FDP – Zelení, se potácí v moři marasmu v dalším roce svého volebního období. Řada průmyslových odvětví oznámila stávky kvůli špatné vládní politice. Facebooková skupina s názvem „Generální stávka 8. ledna 2024“ se nyní rozrostla. Výzva je vedena větou „Vláda semaforu zhasne“.

Farmáři totiž oznámili, že chtějí protestovat proti plánům federální vlády snížit dotace na jejich palivo. Ke kancléřství dnes přijeli farmáři na traktorech.

Důvodem je zvýšení mýta, o kterém se před dobrými dvěma lety rozhodlo v koaliční smlouvě semaforové vlády. Kampaň se jmenuje „#mauteverest – takhle se přes horu nedostaneme“ a stejně jako protesty farmářů, tak jejich traktory způsobí dopravní zácpy na silnicích.

Stávkuje i železnice

Stávkují i ​​strojvůdci. Ti chtějí o 555 €uro měsíčně více a také kompenzační bonus 3000 €uro na inflaci po jednoho roku. Šéfové drah si myslí, že je to moc, ale v jednání nemají nejlepší karty, dozorčí rada jim totiž tento měsíc schválila bonusy v celkové výši pět milionů €uro, přestože je firma v žalostném stavu.

Naštvaní lékaři 

Na vládu se zlobí i praktičtí lékaři. Bojují proti systému paušálů. Zdravotní pojišťovny hradí rodinné lékaře pouze v určitém počtu případů. Pokud již rodinu ošetřili, do konce měsíce, odpracují zbývající dny bez nároku na proplacení pd pojišťovny, ale s náklady na provoz praxe. 

Naštvaní majitelé restaurací

Špatná je i nálada mezi restauratéry. Důvodem je, že se u nich DPH opět zvýšila na původní hodnotu 19 % u potravin. Vzhledem k tomu, že přenášejí náklady na daň na své hosty, očekávají méně návštěvníků.

Generální stávka na obzoru

Generální stávka je politicky motivovaný bojkot práce. Něco takového je v Německu zakázáno. Proto jednotlivé sektory své akce popisují jako protesty. To, že to vypadá jako generální stávka, když tolik lidí protestuje, je pravděpodobně záměr.

Německo se potácí v absolutním marasmu…bez ruských surovin, energie rostou, firmy krachují nebo se stěhují jinam…

Opozice požaduje předčasné volby…

Autor: Redakce, 8.1.2024

Zdroj:

https://www.bauernverband.de/

https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2024/angekuendigte-aktionswoche-der-bauer-ist-sauer/

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!

Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!

Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500

IBAN: CZ7755000000001511201888

BIC/SWIFT: RZBCCZPP

Majitel účtu / Kontoinhaber:

BulvarART s.r.o. / GmbH

www.mestankurier.info

© Copyright 2023