Tož, jde o to, aby měla AfD koaličního partnera na úrovni komunální, zemské, spolkové…

Co říkají Jörg Meuthen & Frauke Petry o Maaßen party

Hans-Georg Maaßen chce proměnit Unii hodnot ve stranu napravo od CDU/CSU. Ale s kým? Zeptali jsme se bývalých předsedů AfD Jörga Meuthena & Frauke Petryové.

Bývalý stranický vůdce – exčlen AfD Jörg Meuthen a europoslanec přivítal ohlášené založení strany Hodnoty unie. Je „přesvědčen o nutnosti“, že propast v zastoupení mezi „CDU, které bohužel stále dominuje Merkelová“ a „dnešní AfD“, musí být vyplněna novou nabídkou. Oznámená strana předsedy Hodnotové unie Hanse-Georga Maaßena by mohla být přesvědčivá, řekl Meuthen 

.Toto je skutečný „mnoho citovaný střed“, který „na rozdíl od nesčetných rozdílů mezi CDU/CSU a AfD“ v současnosti osiřel. Mnoho lidí z tohoto politického spektra momentálně neví, co volit. V souladu s tím vidí nový projekt „se sympatií“. Již probíhají první společné diskuse mezi WerteUnion a jím osobně, řekl Meuthen.

Frauke Petry také komentuje

Ze založení strany má radost i bývalá předsedkyně AfD Frauke Petryová„Myslím, že je správné, že Hans-Georg Maaßen by chtěl jako první učinit politickou nabídku ve východním Německu s cílem vyřešit parlamentní blokádu AfD. Cílem musí být konečně reflektovat širokou buržoazní většinu na voličské úrovni opět na vládní úrovni,“ řekla Petry 

Joana Cotar, poslankyně Bundestagu, která opustila AfD, se v tuto chvíli výslovně nechce vyjadřovat přímo, nicméně kvituje založení WerteUnion.

Klasické pozice Unie

Minulý týden bývalý předseda Úřadu pro ochranu ústavy Hans-Georg Maaßen oznámil, že chce přeměnit „Unii hodnot“, která byla původně blízká CDU/CSU, na stranu. Na valné hromadě plánované na 20. ledna 2024 by členové měli souhlasit s těmito „dalekosáhlými změnami,“ řekl Maaßen 

Základem strany by měly být klasické unijní postoje z éry před Angelou Merkelovou. Maaßen vysvětlil, že se možná budou chtít zúčastnit zemských voleb ve východním Německu na podzim. Manažerský konzultant Markus Krall také prohlásil, že chce za stranu kandidovat. 

AfD založení nové strany WerteUnion vítá, levice je proti

Na případné založení strany reagovaly i ostatní strany. Durynský premiér Bodo Ramelow (Die Linke) ostře kritizoval ohlášené založení strany a mluvil o něm jako o „závěsu pro lidovou frontu zprava“.Předseda durynské AfD Björn Höcke zdůraznil, že Unie hodnot je vítána jako „partner“, pokud to myslí s Německem „vážně“.

Jörg Meuthen byl předsedou AfD od července 2015 do svého odchodu ze strany v lednu 2022. Reprezentoval ekonomicky liberální část strany. Vždy prosazoval „přísně racionální a umírněný“ kurz ve straně, ale neviděl pro to většinu, zdůraznil v lednu 2022. Meuthen už dříve převzal vedení AfD po Petryové, která tento post i stranu opustila v září 2017. 

Autor: Redakce, 10.1.2024

Zdroj:

https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2024/exklusiv-was-joerg-meuthen-und-frauke-petry-zur-maassen-partei-sagen/

Podpořte nezávislou originální žurnalistiku!
Unterstützen Sie originellen unabhängigen Journalismus!
Číslo účtu / Kontonummer: 1511201888/5500
IBAN: CZ7755000000001511201888
BIC/SWIFT: RZBCCZPP
Majitel účtu / Kontoinhaber:
BulvarART s.r.o. / GmbH
www.mestankurier.info
© Copyright 2023

mestankurier.info